Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2020, 38
   

На ЮУАЕС обговорили ринок допоміжних послуг

03.03.2020

На ЮУАЕС обговорили вихід потужностей Ташлицької ГАЕС на ринок допоміжних послуг

На майданчику Южно-Української АЕС 27 лютого під головуванням керівника Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяни Амосової відбулося виїзне засідання оперативного штабу з реконструкції системи техводопостачання та добудови Ташлицької ГАЕС.  Одним з головних питань, винесених на розгляд, була підготовка плану заходів з виходу енергокомпанії на ринок допоміжних послуг з урахуванням потужностей гідроакумулюючої станції.

Учасниками щомісячного об'єднаного будівельного штабу були представники дирекції Енергоатома, Южно-Українського енергокомплексу, фахівці ВП «Атомкомплект», проєктних інститутів, генерального підрядчика.

Введення в експлуатацію Ташлицької ГАЕС у проєктному обсязі дозволить у Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України покривати існуючий попит на пікову потужність. Як аварійний, так і частотний резерви ГАЕС буде задіяно під час інтеграції української енергосистеми в європейську для покриття попиту на маневрову електроенергію з забезпеченням вимог щодо її якості.

Як було зазначено на нараді, завершення будівництва ТГАЕС і збільшення нею відпуску електроенергії є нагальною потребою для Компанії. Робота гідроакумулюючої станції в насосному режимі в нічні години забезпечує проходження нічного мінімуму без розвантаження енергоблоків АЕС, а вдень допомагає ОЕС регулювати діяльність виробників електрики з відновлюваних джерел. На засадах роботи нового енергоринку ця умова набуває дедалі більшого значення, зважаючи на коливання графіка споживання електроенергії.

Для можливості надання допоміжних послуг на ринку електроенергії, в проєкті «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6» передбачено розробку програмного-технічного комплексу передачі та прийому даних. Це допоможе диспетчерським центрам Південної енергосистеми та Укренерго відстежувати стан обладнання та керувати агрегатами ГАЕС. Спочатку першими трьома, а згодом і всіма шістьма.

Для того, щоб потужності ТГАЕС вийшли на ринок допоміжних послуг, южно-українськими фахівцями було розроблено комплекс заходів з модернізації гідроагрегатів. «Згідно з «Порядком перевірки та проведення випробувань електроустановок постачальника допоміжних послуг», ми напрацювали низку необхідних заходів, аби НЕК «Укренерго» побачило агрегати Ташлицької ГАЕС у своїй системі. І, звичайно, ми маємо порахувати тариф на подальші роки з врахуванням того, що нам платитимуть усі складові ринку допоміжних послуг», - наголосила керівник Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Т.Амосова.

Серед робіт, які енергетикам Южно-Українського енергокомплексу необхідно виконати, визначено також модернізацію вимикачів моторного режиму, ущільнення валу насоса турбіни, заміну системи збудження агрегатів. Згідно з розробленим планом, модернізація першого, другого працюючих і третього, що споруджується, гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС триватиме два роки. Такий термін визначає строк виготовлення технологічного обладнання.

На нараді розглянули також питання спорудження 4, 5 та 6 гідроагрегатів ТГАЕС. Для цього планують залучити як українських, так і зарубіжних виробників гідротехнічного обладнання. Можливості добудови вже в середині березня вивчатимуть технічні фахівці однієї з провідних європейських компаній.

«Обладнання, що стоїть на першому, другому та третьому агрегатах, проєктувалося ще в 70-х роках, а виготовлялося - в 80-х. Звичайно, за ці роки наука пішла вперед, і в промислово розвинених країнах Європи та в Японії будуються вже нові, досконаліші зразки гідроагрегатів і в цілому гідростанції. Тому ми плануємо залучити зарубіжних виробників, які мають великий досвід будівництва сучасних станцій», - деталізував заступник головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС ВП ЮУАЕС Богдан Пахомов.

У перебігу засідання учасники штабу обговорили також питання підготовки Звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВС), зауваживши, що сьогодні документ вивчається експертами. ЮУАЕС має також визначитися з переліком об’єктів соціальної програми, яка діє в рамках проєкту добудови ТГАЕС.

Хід реалізації, питання фінансування та плани закупівель за проєктом «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» було останнім на порядку денному. Сьогодні будівельники працюють над першим пусковим комплексом. До нього входять два насосні агрегати з двома бризкальними басейнами, які мають запрацювати до кінця нинішнього року.

Підсумком оперативного штабу став протокол з дорученнями.

Додатково:

Проєкт «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1.3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС - одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, який є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надмірної нічної енергії.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 «Про затвердження проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м.Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Управління інформації та громадських зв’язків ЮУАЕС

 

 

Читайте також:

30.08.2020
Уряду потрібне державне мислення
Уряду потрібне державне мислення
Своїм баченням проблем і перспектив розвитку енергетики в Україні і атомної генерації зокрема Володимир Олександрович поділився у відеопроєкті #ЯдерніРозмови....
26.08.2020
У Східницю, до «української Швейцарії»
У Східницю, до «української Швейцарії»
У цьогорічний оздоровчий сезон через пандемію короновірусу дещо змінився графік роботи «ДіАнни». Лікувально-оздоровчий комплекс відновив свою діяльність з 1...
29.07.2020
Законопроект порушує права працівників
Законопроект порушує права працівників
Нещодавно комітет Верховної Ради з питань соціальної політики схвалив до прийняття законопроект № 2681, який, на думку законодавця, покликаний...
27.07.2020
Дистанційна робота - переломний момент?
Дистанційна робота - переломний момент?
Пандемія призвела до сплеску віддаленої роботи. Для забезпечення індивідуальної автономії необхідно колективно-договірне регулювання, а не контроль ізоляції, вважають міжнародні...
останні публікації
25.09.2020
Як захистити профспілку від директора?
Це питання впродовж року турбує трудовий колектив Національного природного парку «Північне Поділля». Ця природоохоронна установа в лютому 2020 року...
28.09.2020
На РАЕС стартувала «Школа профспілкового активу»
За ініціативою первинної профспілкової організації (ППО) Рівненської АЕС та за підтримки адміністрації підприємства для атомників РАЕС, членів Атомпрофспілки, стартував...
29.09.2020
Куди зникло ДП «СхідГЗК»?
Народний депутат України Сергій Нагорняк, керуючись своїм депутатським правом, направив Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю депутатське звернення, в якому вимагає...
24.09.2020
Відкрито змагання Cпартакіади Атомпрофспілки
24 вересня у смт Затока Одеської обл. відбулося офіційне відкриття фінальних змагань ХХVIII Спартакіади колективів фізкультури Атомпрофспілки України....
23.09.2020
Почала роботу група з будівництва №3,4 ХАЕС
З 22 вересня на Хмельницькій АЕС, в рамках підготовчого періоду будівництва енергоблоків №3,4, почала працювати робоча група, до складу...