Питання-Відповідь
Поставити питання
За яких умов роботодавець може вручати повістки?
Роботодавці мають право вручати повістки своїм військовозобов’язаним підлеглим. Це передбачено Постановою Кабміну № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів». Згідно з документом, прийняти на роботу або навчання військовозобов’язану особу можуть лише після взяття на військовий облік. А жінок,... Читати відповідьЯка відповідальність за вчинення мобінгу?
У разі, якщо мобінг призвів до ушкодження здоров’я працівника, то це є підставою для відшкодування такому працівнику витрат на лікування. Якщо ж мобінг призвів до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків, і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя, то з... Читати відповідьЩо змінюється у застосуванні простою в умовах воєнного стану?
Простій – це призупинення роботи, що спричинено відсутністю організаційних та технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. В умовах воєнного стану простій запроваджується у декількох випадках, коли: «винуватець» — роботодавець. Відбувається при адміністративному призупиненні діяльності підприємства, перепрофілювання робіт, порушення підприємством договірних відносин, економічна криза,... Читати відповідьЯка різниця між переведенням та переміщенням працівника?
Зміна трудової функції, характеру роботи та функціональних обов'язків працівника є переведенням, а не переміщенням, а отже, допускається за його згодою з урахуванням положень статті 32 КЗпП України. Згідно зі статтею 32 КЗпП України переведення на іншу роботу допускається тільки за згодою працівника. Переведенням на іншу... Читати відповідьЧи можна в разі переведення на інше підприємство "перевести" дні невикористаної відпустки?
Це питання було чітко врегульовано нормами законодавства, але відбулися зміни, обумовлені воєнним станом у країні. Йдеться про ст. 81 КЗпП, яка закріплювала право працівника, який не використав за попереднім місцем роботи свою щорічну основну відпустку і не одержав компенсації за неї, на надання щорічної відпустки... Читати відповідьЯка процедура поновлення працівника на роботі за рішенням суду?
Рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню (частина восьма статті 235 КЗпП України та частина перша статті 65 Закону України «Про виконавче провадження»). Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що його виконують не з часу набуття ним законної сили (як це передбачено для... Читати відповідьСкільки років (безперервно чи сумарно) потрібно прожити в зоні гарантованого добровільного відселення 3 категорії ЧАЕС, щоб піти на пенсію після досягнення 54 років?
Право на зниження пенсійного віку є для осіб, які постійно проживали чи працювали в зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони прожили або відпрацювали в цій зоні станом на 1 січня 1993 року, не менше 3 років. Крім того, є різні умови... Читати відповідьОтримувала допомогу по безробіттю 90 календарних днів, після чого була працевлаштована та пропрацювала понад 6 місяців. Чи можу претендувати на отримання допомоги по безробіттю повторно?
У разі чергового визнання застрахованої особи безробітною в межах двох років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно. Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги по... Читати відповідьЯкі документи мають бути у сім’ях, чиї рідні пішли воювати?
Про перелік даних, якими мають володіти сім’ї тих, хто пішов боронити нашу землю від окупантів. Володіння цими даними допоможе родині у критичних ситуаціях, які можуть виникнути. До таких даних відносяться: - Прізвище, ім’я і по-батькові; - Дата народження; - Копія паспорта; - Контактні дані місця постійної дислокації військової... Читати відповідьЧи може колдоговір передбачати збереження за мобілізованими зарплати?
Федерація профспілок України з посиланням налистДержпраці надалароз'яснення, чи можна у колективному договорі передбачити збереження за мобілізованими працівниками середньої заробітної плати. Відповідно до змін, внесенихЗаконом від 1 липня 2022 року № 2352-IX, за працівником, який... Читати відповідь