Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 12
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чи зобов’язаний роботодавець інформувати працівника, який працює за строковим трудовим договором, про наявні вакансії на підприємстві?

 Укладення строкового трудового договору передбачено нормами Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України). Такий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника, та... Читати відповідь

​Чи може працююча бабуся взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Статтею 18 Закону України «Про відпустки» передбачено, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Ця відпустка може бути використана повністю... Читати відповідь

Що робити, якщо працівник не погоджується при укладенні трудового договору на певні умови, які визначені в ньому?

Згідно з частиною третьою статті 9 Кодексу законів про працю України забороняється примушення працівника до укладення трудового договору, який містить умови, щодо яких між працівником та роботодавцем не досягнуто взаємної згоди. Умови трудових договорів, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними. Читати відповідь

Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров'я?

Якщо працівник відповідно до медичного висновку (перелік документів визначений Порядком розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від... Читати відповідь

​Від чого залежить розмір лікарняних?

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованій особі у відсотковому розмірі середньої заробітної плати, який залежить від страхового стажу: 1) 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років; 2) 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають... Читати відповідь

Як оплачується робота працівників при спрощеному режимі регулювання?

В умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин та за умови, що це не суперечить іншим положенням Кодексу законів про працю України, сторони трудового договору на власний розсуд за взаємною згодою можуть врегулювати свої відносини в частині системи оплати праці, норм праці, розміру заробітної... Читати відповідь

Як розраховується компенсація за невикористану відпустку у 2023 році?

Якщо працівник отримує компенсацію за дні відпусток, на які він набув право до 31.12.2023, розрахунок середньої заробітної плати здійснюється виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році. Таким чином, в розрахунок включаються місяці, відпрацьовані упродовж 2023 року. Заробітна плата, нарахована працівнику у 2023 році (за... Читати відповідь

Які документи підтверджують факт неможливості виконання працівником роботи за станом здоров'я?

Відповідно до Порядку розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1449, невідповідність... Читати відповідь

​Які строки виплати заробітної плати за час відпустки?

Роботодавець зобов’язаний виплатити заробітну плату працівнику за весь час відпустки до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.  Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв’язку з усиновленням дитини, відпустки... Читати відповідь

Чи може працівник, який уклав трудовий договір з нефіксованим робочим часом, працювати на іншій роботі?

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Відповідно до норм статті 21-1 КЗпП роботодавець не може забороняти... Читати відповідь
останні публікації
13.06.2024
БФ «Берегиня Південь» допомагає захисникам
Благодійна організація Благодійний фонд «Берегиня Південь», засновниками якого є працівники Південноукраїнської АЕС (ПАЕС), продовжує підтримку захисників України. Цього разу...
11.06.2024
Новини колективно-договірного регулювання ЄФПГО
Новини європейських профспілок працівників громадського обслуговування про переговори, оплату та умови праці, права профспілок, страйки і протести, червень 2024...
11.06.2024
Боротьба за ув'язнених білоруських профактивістів
Глобальні профспілки, профспілкові активісти та делегати 112-ї Міжнародної конференції праці (МКП) у Женеві зібралися біля «Зламаного стільця», щоб закликати...
10.06.2024
Солідарність з аргентинським робітничим рухом
Виступаючи на паралельному заході 112-ї Міжнародної конференції праці МОП, присвяченому демократії в Латинській Америці, Генеральний секретар Інтернаціоналу громадського...
09.06.2024
Пишаємося нашою захисницею
Ще взимку Марія — працівниця філії «ВП ПАЕС», зробила собі подарунок. У свій день народження — 1 лютого, дівчина...