Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 7
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

​Яким категоріям ВПО продовжать виплати у 2024 році?

У зв'язку з тим, що частина внутрішньо переміщених осіб з 1 лютого  не отримуватимуть зазначені виплати, Мінсоцполітики розробило проєкт постанови про продовження виплати  допомоги тим ВПО, які отримували її до 1 серпня 2023 р. і період виплат для яких завершується наприкінці січня... Читати відповідь

Чи зберігається середній заробіток за добровольцем добровільного формування територіальної громади (ДФТГ)?

Так, на час виконання обов’язків у ДФТГ у робочий час. На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Отже, у разі виконання добровольцем обов’язків у... Читати відповідь

Чи звільняє академічна відпустка від призову на військову службу під час мобілізації?

 Відповідно до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. У разі реалізації... Читати відповідь

Чи може працівник розірвати трудовий договір за власною ініціативою при залучені до суспільно корисних робіт?

Ні, не може. Суспільно корисні роботи (трудова повинність) це види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення... Читати відповідь

Чи можна під час війни нараховувати працівникам премії до свят

Якщо роботодавець не зупинив дію норм Положення про преміювання як додатка до діючого Колективного договору у частині виплати премій до святкових днів, то виплата премій може здійснюватися і під час дії воєнного стану. Так, питання щодо виплати премій роботодавець самостійно вирішує із профспілкою. Згідно з... Читати відповідь

Чи призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника дитині військовослужбовця, який зник безвісти?

Так, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, непрацездатним членам сім’ї (в тому числі дітям) годувальника, якому, зокрема, надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин (ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Діти належать до непрацездатних членів сім’ї, якщо не досягли... Читати відповідь

Чи може роботодавець відмовити батькові у наданні відпустки при народженні дитини?

Ні, не може, якщо працівник не залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Законодавство про працю (стаття 77-3 КЗпП України) передбачає надання працівникам одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів. Право на таку відпустку мають батько дитини або чоловік, дружина якого... Читати відповідь

Скажіть, будь-ласка, хто з військовозобов'язаних належить до першого розряду, граничний вік перебування у запасі до 35 років? Олександр

До першого розряду військовозобов’язаних, граничний вік перебування яких у запасі встановлений 35 років, відносяться військовозобов’язані запасу, які мають військові звання рядового, сержантського та старшинського складу (п. 1) ч.2 ст. 28 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу»). Читати відповідь

Чи можна оформити опікунство на маму, якщо син один в сім’ї, в матері 3-тя група, мала операцію на кульшовий суглоб, очікується 2-га операція, син працює? Прошу відповісти на це питання. Олег

Ні, у наведеній ситуації не можна! Опікунство (вірніше – опіка) встановлюється над малолітніми особами, які залишилися без батьківського піклування. Опіку над повнолітньою   особою встановити можна лише за рішенням суду, в тому випадку, якщо він визнає таку особу недієздатною  (як правило це психічне захворювання, коли... Читати відповідь

Доброго дня, я учасник бойових дій, у мого батька є кредит із заборгованістю, пільги вказують на те, що від липня 2022 року із УБД та їх сімей заборонено стягувати протерміновані борги. Хто знає, що потрібно робити. Дякую. Микита

 Шановний Микито, у зв’язку із військовою агресією Верховною Радою в липні 2022 р. дійсно був прийнятий Закон  № 2459-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні», який набрав чинності 19.08.2022 р.      Після... Читати відповідь
останні публікації
12.04.2024
Профспілкова діяльність не є злочином
19 квітня, 9.30 - 11.00, відбудеться віртуальна зустріч солідарності з білоруськими профспілковими активістами в рамках "Дня дій за права...
12.04.2024
Наші долають нові вершини
Представник спортивного клубу «Пульсар» з міста-супутника ХАЕС Тимур Судак — призер чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств (ММА)....
11.04.2024
В МЗС зробили заяву щодо провокацій рф на ЗАЕС
Провокації росії на окупованій Запорізькій атомній електростанції створюють безпрецедентні загрози ядерній безпеці в Україні, Європі та світі, викликаючи заклики...
10.04.2024
Мета: зацікавити
Студенти Мирогощанського аграрного фахового коледжу відділення «Електрифікація» спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», відвідали з освітньою метою ХАЕС....
09.04.2024
Допомога захисникам України
Якісний зв’язок на фронті є надзвичайно важливим, бо через перебої можуть зриватися бойові операції. Аби цього не траплялося, працівники...