Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 9
   

29 червня — День молоді

27.06.2014

 «Збережемо потенціал — будемо розвиватися»

Молодь — потужна сила Атомпрофспілки. Сьогодні майже 30% спілчан — хлопці і дівчата віком до 35 років. А це — близько 20 тисяч осіб. Серед них — активні, талановиті, професійні, цілеспрямовані люди, які є майбутнім Атомпрофспілки, її потенціалом та перспективою.

Чим нині живе Організація молоді Атомпрофспілки, як вирішує нагальні питання в умовах сьогодення і чи вдасться реалізувати усе заплановане? Про це і не тільки — у розмові з головою молодіжного профосередку Павлом Олещуком.

 — Павле, розкажи, як сьогодні живеться молодим в Атомпрофспілці? Чи реалізовується Стратегія розвитку організації, прийнята два роки тому, і чи вдасться таки провести заплановані на цей рік заходи? Адже живемо ми у непрості часи…

— Так, дійсно, початок року став трагічним, але водночас і героїчним для України. Не могло це не вплинути і на нашу роботу. Постійно відчуваємо брак фінансування. Але налаштовані оптимістично. Молодь завжди готова працювати.

Щодо стратегії розвитку, то насущним питанням для нас сьогодні є, насамперед, збереження своїх попередніх здобутків. Якщо ми збережемо усі свої напрацювання, свій потенціал, зможемо провести усі заходи, це й буде шлях у правильному напрямку. Крок за кроком вийдемо на реальний розвиток.

У нас є чотири великі іміджеві заходи, які уже стали традиційно щорічними. Це, по-перше, Форум «молодіжки», по-друге, Спартакіада, по-третє, «Богатирські ігри», а також конкурс КВН. Ми хотіли  зберегти усі ці заходи і, незважаючи на непросту фінансову ситуацію, нам це вдалося. Натомість, щоб проводити чотири окремі заходи, ми вирішили їх об’єднати. Таким чином, уже з 25 по 29 червня на реабілітаційно-оздоровчому комплексі «Біле озеро» Рівненської АЕС пройдуть Спартакіада і «Богатирські ігри». Це будуть два окремі дійства, які, однак, відбуватимуться паралельно на одному майданчику. Хотілося б відзначити і організацію молоді ППО ВП РАЕС, і адміністрацію станції, які посприяли тому, щоб заходи таки пройшли.

Також цього року ми вирішили паралельно провести Форум та конкурс КВН. Планується, що пройдуть вони в Енергодарі наприкінці вересня. Очікуємо, що заходи матимуть велику популярність. Адже все-таки саме у місті запорізьких атомників — найчисельніша «молодіжка» у складі Організації молоді Атомпрофспілки.

Більше того, нам не тільки вдалося зберегти усі наші заходи, які уже стали брендовими, а й сподіваємося започаткувати ще один не менш цікавий захід. Зараз комісія з культмасової роботи працює над розробкою Положення про фотоконкурс. До його проведення долучиться також інформаційна комісія. Цей конкурс повинен не тільки активізувати творчий потенціал наших членів, а й висвітлити роботу нашої організації, продемонструвати конкретні здобутки, генерувати нові ідеї.

— Павле, наскільки ефективним є існування так званого молодіжного крила у складі Атомпрофспілки? Чи відчуваєте підтримку з боку «старших»?

— В Атомпрофспілці дуже велика увага приділяється молодіжній політиці. Я б сказав, що у цьому плані Атомпрофспілка є унікальною. Ми єдині в Україні, де   у складі профспілки існує організація молоді як повноцінний суб’єкт. До нашого досвіду придивляються інші профспілки і готові його переймати. Тому, гадаю, діємо ми досить ефективно. Не тільки як виразник інтересів молоді, а й як своєрідний кадровий резерв для Атомпрофспілки. З наших лав вийшли чимало досвідчених активістів, які, маючи відповідні знання і досвід, продовжують вдало працювати у профспілці.

Зазначу, що увагу молодому поколінню Атомпрофспіка приділяла від початку своєї діяльності. Уже в 1994 році було створено секцію «Молодь» та визначено основні напрями і цілі діяльності майбутньої організації. Водночас молодіжні секції створювалися практично в усіх великих первинних профспілкових організаціях. Діяльність їх здійснювалася на громадських засадах і показала, що позитивних результатів у роботі можна досягти там, де адміністрація та профспілковий комітет спільно підтримують починання молоді, здійснюють організаційну та фінансову допомогу у проведенні її заходів.

15 лютого 2000 року Президія ЦК Атомпрофспілки прийняла постанову «Про активізацію роботи секції «Молодь». Того ж року пройшла конференція, на якій секція «Молодь» була реорганізована в Спілку молоді. Делегати конференції затвердили «Положення про Спілку молоді працівників атомної енергетики та промисловості України», сформували робочі органи та визначили основні напрями діяльності. Цей день і став днем народження Організації молоді Атомпрофспілки.

Уже за два роки, 25 квітня 2002-го, відбувся I з’їзд спілки молоді, на якому було визначено та затверджено напрями діяльності Спілки, а саме: підвищення кваліфікації, професійне зростання; профспілкове навчання; соціальний захист; організація відпочинку; фізкультурно-спортивна робота; культурно-масова робота; шефська робота; зв’язок з громадськістю.

— У більшості молодих людей не викликає сумніву те, що в України — європейське майбутнє. Знаю, що ти трохи знайомий з роботою європейських профспілок. Як гадаєш, що наші профспілки можуть узяти у європейських, і яким позитивним досвідом можемо поділитися ми?

— Безумовно, у разі обрання Україною проєвропейського вектора розвитку, профспілки також поступово рухатимуться у європейському напрямку. Звичайно, треба буде вдосконалювати свою роботу. У Європі усі зусилля профспілки спрямовані, насамперед, на захист прав та інтересів працівника. Профспілка там є своєрідною юридичною конторою, а виконання колективного договору — аксіомою. Приймають його, зазвичай, у ході тривалих дискусій і навіть баталій, але й невиконання його є виключеним. Другий момент — поінформованість члена профспілки. У нас ми дуже часто стикаємося з тим, що сама людина не до кінця розуміє, для чого вступає в профспілку, які має переваги та права. Люди, як правило, мало цікавляться тим, що існує цілий обраний орган, який займається лобіюванням їхніх інтересів, підписує угоди та договори, яким чином це все відбувається. Думаю, у працюючої людини, найперше, має бути зацікавленість у членстві в профспілці.

— І насамкінець, Павле, що б хотілося побажати молодим людям напередодні Дня молоді?

— Сьогодні, як ніколи, актуальними є мир та спокій у нашій країні. Тому перше, чого б я побажав усім українцям, — це миру. Молоді люди уже продемонстрували, що є реальною і потужною силою, здатною творити своє майбутнє. Тож бажаю усім доброго здоров’я, міцного духу і натхнення для нових досягнень і перемог.

— Дякую за розмову.

Розмовляла Іванна Ковб

Читайте також:

02.05.2024
Профспілки, святкуючи Першотравень
Профспілки, святкуючи Першотравень
Цього року близько чотирьох мільярдів людей у більш ніж 40 країнах світу матимуть можливість взяти участь у виборах. Це...
01.05.2024
Українським атомникам аплодували
Українським атомникам аплодували
Програми галузевого навчання та розвитку – невід’ємна складова співпраці Енергоатома з Паризьким центром Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій...
26.04.2024
Ветерани «тихої ядерної»
Ветерани «тихої ядерної»
«Товариство ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС» стало першою в СРСР профспілковою організацією, яка почала дбати про захист прав...
11.04.2024
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
13 країн, понад 20 установ та приватні інвестори. Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?...
останні публікації
02.05.2024
Профспілки Європи підтримують Україну
22-23 квітня у Любліні відбувся організований Європейською конфедерацією профспілок Профспілковий саміт на підтримку України, який зібрав понад 110 представників...
02.05.2024
Перемоги міжнародного рівня
Боксери Молдови, Румунії та України взяли участь у традиційному міжнародному турнірі з боксу серед юніорів та юнаків 2010-11 р.н....
01.05.2024
Навчання громадських інспекторів
На базі Навчально-тренувального центру ДСП ЧАЕС відбулося триденне навчання громадських інспекторів з охорони праці ППО ЧАЕС....
28.04.2024
Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі 2024
Щороку 28 квітня за ініціативою Міжнародної організації праці країни світу відзначають Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі, вибираючи...
29.04.2024
Атомний брейн-ринг
Учасники Атомної школи змагалися в освітньому брейн-рингу «Atomic Brain», організованому Хмельницькою АЕС за підтримки Українського ядерного товариства та організації...