Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 15
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чи має право працююча баба на лікарняний лист, перебуваючи на стаціонарному лікувані з однією з двійні. Мама з другим вдома.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. N 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 р. за... Читати відповідь

Що робити, коли наймана працівниця завагітніла та збирається у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?

Юрист Атомпрофспілки рекомендує, куди звертатися і що робити поетапноДопомога по вагітності та пологах  Читати відповідь

Работал горноспасателем. Был уволен в конце 2013 года в связи с ликвидацией подразделения. Зарегистрировался на бирже как безработный. Я имею 15 лет стажа по 1 Списку, через 8 месяцев мне исполняется 50 лет, т.е. я буду иметь право на льготную пенсию. Я знаю, что сокращенным с работы можно выйти на пенсию досрочно, за 1,5 года до положенного возраста Но в центре занятости мне отказали в оформлении документов для досрочного выхода на пенсию. Правомерно ли это? Александр.

Уважаемый Александр! Действительно, ст. 49 Закона Украины «О занятости населения» предусматривает особую гарантию в виде права на досрочное оформление пенсии при наличии страхового стажа, необходимого для назначения пенсии по возрасту и при условии регистрации в центре занятости для лиц утративших работу в связи... Читати відповідь

Підкажіть будь ласка, чи я несу відповідальність кримінальну, якщо на підприємстві немає всієї документації і я підписую звітність без на то право, тому що більше нікому!

Кримінальним кодексом  України дійсно передбачена  відповідальність за посадові злочини. Але  громадянин  може бути притягнутий до кримінальної відповідальності  за наявності певних, чітко визначених законодавством, обставин. Для того, щоб більш детально відповісти на Ваше питання недостатньо інформації і цілком зрозуміло, що Ви не можете її викласти на... Читати відповідь

Які повноваження трудових колективів, чим регулюються, хто має право брати участь у зборах трудового колективу, вносити пропозиції?

Повноваження трудових колективів регулюються Господарським кодексом України, Кодексом законів про працю України: главою II "Колективний договір", главою ХVІ "Професійні спілки. Участь працівників в управлінні підприємствами, установами, організаціями", главою ХVІ-А "Трудовий колектив", статтями 52, 140, 142, 152, 153, 223, 252 КЗпП України, законами України "Про... Читати відповідь

Каковы новые правила ежегодного перерасчета и начисления пенсий?

В соответствии з Законом «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно назначения и индексации пенсии», изменился механизм перерасчета пенсий – с 1 марта каждого года. Если ранее право на перерасчет пенсий определялось в зависимости от того, на сколько в предыдущем году вырос... Читати відповідь

Засчитывается ли в страховой стаж время в отпуске по беременности и родам?

Лица, которые находятся в отпуске по беременности и родам и получают соответствующее пособие, являются застрахованными лицами, и,  следовательно, этот отпуск засчитывается в страховой стаж при назначении пенсии. При этом на пособие по беременности и родам работодатели должны начислять ЕСВ по ставке 33,2 %,... Читати відповідь

Хто не обкладається податком на нерухоме майно?

Згідно зі змінами до ст. 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості, не обкладається податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкти житлової нерухомості, що належать прийомним сім'ям, сім'ям опікунів дітей, в яких виховується троє і більше дітей, а також... Читати відповідь

Как оплачивается стакан чая при следовании в командировку на поезде? Вроде и питание, а вроде и нет...

Минфин чай  считает однозначно питанием и напоминает, что затраты на питание, стоимость которого включена в проездные документы (т.е. указана в них) оплачивается за счет суточных. Это соответствует абз. 4 п.5 раздела II Инструкции о командировках.       Но вот  чай в билете прописан, а... Читати відповідь

Чи враховується у страховий стаж перебування у відпустці по вагітності та пологах і чи оподатковуються суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами? Світлана К.

Так  час перебування у відпустці по вагітності та пологах зараз вже враховується у страховий страж, адже набрав чинності Закон України від 14 травня 2013 року №231-VII, яким внесено зміни в декілька законів стосовно пенсійного забезпечення. Починаючи з 1 липня в базу нарахування єдиного... Читати відповідь
останні публікації
26.09.2022
Мінекономіки оприлюднило проєкт Закону «Про працю»
Законопроєкт скасовує дію КЗпП, Законів України «Про відпустки», «Про оплату праці» та ще шести нормативно-правових актів....
26.09.2022
Канада готова допомогти Україні
Канада готова допомогти Україні із відновленням енергетичної інфраструктури. В той час, коли ЗСУ дають відсіч країні-терористу та відвойовують окуповані...
24.09.2022
В Україні ліквідували Фонд соціального страхування
21 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект №3663. Ним передбачено зміну системи управління загальнообовʼязковим державним соціальним страхуванням....
25.09.2022
ЄС: «Російські атаки - ризик ядерної аварії»
21 вересня Європейський Союз висловив глибоку стурбованість стосовно загроз безпеці цивільних ядерних об’єктів в Україні. До заяви приєдналися Великобританія,...
23.09.2022
Міністри енергетики про санкції проти "Росатому"
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм: обговорили, зокрема, ситуацію на ЗАЕС...