Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 10
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

​Чи необхідно проводити атестацію робочих місць за умовами праці в період воєнного стану, якщо строк проведення її настав у цей період?

 Атестацію робочих місць за умовами праці проводять на підприємствах і в організаціях, де технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків, як тепер, так і в майбутньому.

 Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників, для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

 Під час воєнного стану деякі підприємства були вимушені знизити виробничі потужності, запровадити для працюючих режими неповної зайнятості або навіть вимушений простій, частина підприємств організацій та закладів взагалі припинили роботу.

 Така ситуація зробила неможливим своєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці, а це, у свою чергу, могло призвести до позбавлення працівників права на отримання пільг та компенсацій, на зарахування стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

 За таких умов, з метою запобігання негативним наслідкам для працівників, профспілки ініціювали розв’язання цієї проблеми на законодавчому рівні.

 Внаслідок спільних дій профспілок, роботодавців та уряду було ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України від 30 червня 2023 р. №660, якою передбачено внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабміну від 1 серпня 1992 р. №442, доповнивши його новими абзацами такого змісту:

 «Атестація, строк проведення якої настав у період воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, проводиться протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

 Результати атестації, проведеної до введення воєнного стану в Україні, продовжують діяти та використовуються у період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування».

Якщо у вас виникають питання правового характеру, звертайтеся за консультацією до фахівців відділу колективно-договірної та правової роботи Атомпрофспілки, пишіть на мейл: kop@union.kiev.ua

останні публікації
17.05.2024
Місія МКП та глобальних профспілок в Україні
14-15 травня в Києві перебувала місія Міжнародної конфедерації профспілок та глобальних профспілок, до складу якої увійшли Генеральний Секретар МКП...
16.05.2024
День вишиванки
Ця особлива національна традиція широко підтримується атомниками. Цього дня вони вбираються у вишиванки, які є своєрідним символом, унікальним кодом...
15.05.2024
Щира дитяча підтримка наших воїнів
Ось такі проникливі, щирі листи та малюнки наші діти передають Захисникам на передову. 8-річна Улянка, учениця гімназії номер 2,...
14.05.2024
Про заборону імпорту російського урану
13 травня 2024 року президент США Джо Байден підписав законопроект H.R.1042 - "Про заборону імпорту російського урану", раніше прийнятий...
13.05.2024
«Рій дронів» летить на передову
Благодійна ініціатива колективу ХАЕС передбачає закупівлю дронів fpv та комплектуючих для потреб ЗСУ. З цією метою хмельницькі атомники перерахували...