Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 12
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Яка різниця між переведенням та переміщенням працівника?

Зміна трудової функції, характеру роботи та функціональних обов'язків працівника є переведенням, а не переміщенням, а отже, допускається за його згодою з урахуванням положень статті 32 КЗпП України.

Згідно зі статтею 32 КЗпП України переведення на іншу роботу допускається тільки за згодою працівника. Переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

 Не вважається переведенням, що потребує згоди працівника, переміщення його на тому ж підприємстві (в установі, організації) на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ на території підприємства в межах тієї ж місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою і з тими ж істотними умовами праці. Однак і переміщення не може бути безмотивним, не обумовленим інтересами виробництва.

 Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.

 Зазначена норма трактує поняття "переміщення" у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором зміну:

робочого місця (тобто місця безпосереднього виконання роботи);

структурного підрозділу у тій самій місцевості;

роботи на іншому механізмі або агрегаті.

Переміщення може здійснюватися лише у випадку, коли не змінюється жодна з істотних умов трудового договору працівника.

Зміна істотних умов праці:

зміна системи та розмірів оплати праці, пільг,

зміна режиму роботи,

встановлення або скасування неповного робочого часу,

суміщення професій,

зміну розрядів і найменування посад та інших.

Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці (частина третя статті 32 КЗпП України).

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу (частина четверта статті 32 КЗпП України).

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

Постанова від 26.08.2021 р. у справі N 607/14453/20

останні публікації
13.06.2024
На ХАЕС проведено інспекцію МАГАТЕ
13 червня 2024 року у філії «ВП «Хмельницька АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» було проведено інспекцію Міжнародного агентства з атомної...
13.06.2024
БФ «Берегиня Південь» допомагає захисникам
Благодійна організація Благодійний фонд «Берегиня Південь», засновниками якого є працівники Південноукраїнської АЕС (ПАЕС), продовжує підтримку захисників України. Цього разу...
14.06.2024
Трудові відносини з особами з інвалідністю
Мінсоцполітики затвердив Порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та механізм визначення Фондом соцзахисту в авторежимі на...
11.06.2024
Новини колективно-договірного регулювання ЄФПГО
Новини європейських профспілок працівників громадського обслуговування про переговори, оплату та умови праці, права профспілок, страйки і протести, червень 2024...
11.06.2024
Боротьба за ув'язнених білоруських профактивістів
Глобальні профспілки, профспілкові активісти та делегати 112-ї Міжнародної конференції праці (МКП) у Женеві зібралися біля «Зламаного стільця», щоб закликати...