Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2023, 25
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Мій колишній чоловік не добув службу за контрактом, наша спільна дитина навчається в школі і є дитиною пільгових категорій. Чи залишається дитина в пільговій категорії, може отримати пільги, наприклад, на безкоштовне харчування, навчання та путівку до табору відпочинку?

Усі підстави для звільнення військовослужбовців передбачені у статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

На жаль, слова у питанні: «не добув службу за контрактом» та «покинув службу за власним бажанням» не відображають дійсні підстави припинення (розриву) контракту Вашого колишнього чоловіка.

Згідно з частиною 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах, встановлених цим Законом, а саме: у мирний час; під час дії особливого періоду (крім періодів з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації, а також, з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації. Ця частина питання потребує уточнення, бо підстав припинення контракту, встановлених частиною 5 статті 26 Закону, дуже багато та їх наслідки можуть мати певнийвплив напільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством для військовослужбовців.

Між тим, законодавство встановлює, що пільги військовослужбовців – це особливі права, переваги та привілеї, що надаються на підставі чинного законодавства військовослужбовцям з метою соціального захисту, компенсації певних обмежень їх прав та свобод, пов’язаних з перебуванням на військовій службі, та стимулювання зацікавленості у її проходженні.

А тому, треба розуміти, що низка пільг, гарантій та компенсацій, що регулюються Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» надаються військовослужбовцям, які проходять військову службу.

останні публікації
28.11.2023
Припинити втручання в діяльність профспілки
Скандальна ситуація навколо тиску на Атомпрофспілку з боку керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» привернула увагу міжнародних організацій ще минулого місяця....
30.11.2023
Збільшено спроможності для імпорту е/е з ЄС
Збільшення з 1️ грудня пропускних спроможностей для імпорту електроенергії з європейських країн з 1,2 ГВт до 1,7 ГВт...
30.11.2023
Енергодарці допомагають воїнам
Днями представники Енергодарської громади передали одному з батальйонів 55-ї бригади Збройних сил України потрібні бійцям медикаменти, засоби гігієни,...
29.11.2023
Рада ухвалила як закон ініціативу Третьякової
Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект 8313 щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань....
28.11.2023
Спеціалісти РАЕС провели профорієнтацію
У межах тісної співпраці Рівненської АЕС із технічними закладами вищої освіти України відбулась профорієнтаційна зустріч зі студентами Луцького національного...