Перетворення НАЕК - за спеціальним законом!

Перетворення «Енергоатому» - за спеціальним законом!

Атомпрофспілка наполягає, що перетворення державного підприємства НАЕК «Енергоатом», підприємства, яке має стратегічне значення для держави, на якому працюють десятки тисяч висококваліфікованих працівників, має відбуватися на підставі спеціального закону, правові та організаційні зміни стосовно статусу та подальшої діяльності ДП НАЕК «Енергоатом» мають бути чітко регламентовані на законодавчому рівні. З відповідним листом Голова Атомпрофспілки звернулася до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.

Приводом до звернення став той факт, що напередодні, 1 липня, відбулась міжвідомча нарада з питань корпоратизації державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» під головуванням директора Департаменту корпоративних та майнових відносин Валентини Кальніченко, на якій учасникам наради було надано проект розпорядження КМУ «Про перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» як альтернативу запропонованому раніше проекту закону.

Атомпрофспілка погоджується, що настав час переходу від унітарної форми до акціонерного товариства, але за умови, що 100 % акцій належатимуть державі та не підлягатимуть відчуженню. І що діяльність утвореного державного акціонерного товариства регулюватиметься Законом (відповідно до частини другої статті першої Закону України «Про акціонерні товариства»), з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами. Єдиним засновником та акціонером має бути держава в особі уповноважених державних органів.

На жаль, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Міністерства юстиції України, які були присутні на міжвідомчій нараді, помилково вважають, що заперечення Атомпрофспілки стосуються виключно формування Наглядової ради утворюваного акціонерного товариства та його Правління, та комісії по забезпеченню процесу перетворення підприємства. Про зазначене свідчить пропозиція про внесення змін до Порядку перетворення  державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, затвердженого постановою КМУ від 29.08.2012 р. № 802.

Це не відповідає нашим реальним вимогам. Внесенням змін до Порядку перетворення, заперечення Атомпрофспілки проти проекту розпорядження Уряду «Про перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» зняті не будуть. Аргументація про те, що всі пропозиції Атомпрофспілки вже передбачені чинним законодавством, також є безпідставною, оскільки вони є загальними для перетворення будь-якого державного підприємства, а ДП НАЕК «Енергоатом» є підприємством, від якого залежить енергетична безпека держави!

Атомпрофспілку особливо цікавить у зв’язку з цим, якою буде структура підприємства та які соціальні гарантії буде збережено.

останні публікації
23.08.2016
28 серпня — День шахтаря
Шановні спілчани, працівники та ветерани ДП «Східний ГЗК» і ТОВ «Восток-Руда»! Прийміть сердечні вітання з Днем шахтаря — вашим професійним святом! ...
23.08.2016
24 серпня — 25-та річниця Незалежності України
І ДНІПРО, І ДОНБАС, І КАРПАТИ — Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ СВОЮ!...
19.08.2016
Україна «економить» на енергоефективності
Направляя около 42 млрд гривен на субсидии, Украина инвестирует в энергоэффективность лишь 700 млн грн....
19.08.2016
Енергоатом та URENCO уклали угоду
Енергоатом та URENCO уклали угоду про постачання збагаченого урану Церемонія підписання договору про співпрацю в сфері поставок збагаченого урану...
17.08.2016
ФПУ судитиметься за повернення попередніх Списків
15 серпня Федерація профспілок провела робочу нараду за участю представників своїх членських організацій, уповноважених брати участь у роботі трьохсторонньої...