Відбувся VІ З`їзд Атомпрофспілки України

Відбувся VІ З`їзд Атомпрофспілки України

Головою Атомпрофспілки переобрано Валерія Матова

24 березня 2017 року в готелі «Братислава» м. Києва відбувся VІ З`їзд Атомпрофспілки України. У роботі з’їзду взяли участь 137 делегатів (з 149, повноваження яких підтверджені мандатною комісією) від членських організацій Атомпрофспілки, а також запрошені керівники профільних міністерств, депутатського корпусу, установ та підприємств атомної галузі, представники міжнародних профспілкових об’єднань, членською організацією яких є Атомпрофспілка, ФПУ, громадських організацій галузі, ветерани Атомпрофспілки.

З’їзд пройшов під знаком 25-річчя створення профспілки. У своїх вітаннях запрошені до участі у заході відзначали роль профспілки у захисті працівника та роль організації на міжнародній профспілковій арені.

Світлана Клочок, Голова республіканського комітету Білоруської хімічної профспілки, у вітальному слові говорила про авторитетність Атомпрофспілки, її дієздатність у захисті людини праці, незважаючи на погіршення загально-економічної ситуації в Україні і в світі, наголосила на важливості розвитку білорусько-української і міжнародної профспілкової співпраці.

Кемаль Озкан - заступник Генерального секретаря глобальної профспілки «IndustriALL» озвучив вітальне послання  від міжнародної федерації працівників будівельної та деревообробної промисловості. У ньому йшлося про важливість об’єднання профспілкових сил в умовах антипрофспілкової політики, зростаючої нерівності, глобалізації бізнесу, що негативно позначається у першу чергу на самих незахищених верствах населення.

«Ми у курсі, що в 2017 році розпочнеться активний процес корпоратизації українських державних підприємств, для українських профспілок це нові виклики і їм стане у нагоді досвід профспілкових організацій європейських країн, які вже через це пройшли».

Атомпрофспілку поєднує з Глобальним Союзом IndustriALL давня співпраця, зокрема торік (19-20 квітня) спільними зусиллями було проведено Конференцію Міжнародної мережі профспілок працівників атомної енергетики INWUN, присвячену 30-й річниці Чорнобильської катастрофи.

У режимі онлайн висловив свої вітання Атомпрофспілці Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU) Ян Віллем Гаудріаан.

Про необхідність модернізації профспілкової роботи йшлося у вітальній доповіді Голови Федерації профспілок України Григорія Осового. «…модернізація Федерації профспілок і її членських організацій з метою посилення її потенціалу і впливу на прийняття рішень. Але дорога від прийняття рішень до імплементації у практичну роботу – це повсякденна праця і важкий шлях. У чому ми повинні бути разом». Голова ФПУ наголосив на необхідності єдиної фінансової політики, за якої більше 20 відсотків профвнесків спрямовувалося би на правовий захист спілчан: «має бути розподіл на чотири складових діяльності: 60 відсотків потенціал самої організації, 20 відсотків – правовий захист, 10 – страйковий фонд, 5 – навчання, 5 – інформаційна робота. Сьогодні досить високий рівень профспілкового членства, але лише чотири профспілки реально формують Фонд Солідарності».

Григорій Осовий наголосив, що «Атомпрофспілка – це серйозна організація, компетентна, професійна, я би сказав так: достатньо укомплектована кадрами так і фінансово забезпечена. Чого, на жаль, не можу сказати, що у значній частині наших членських організацій справи виглядають далеко не так». Він також розповів про реалізацію проекту ФПУ «Європейський вибір», реалізацію в Україні практик і директив ЄС, зокрема новацією для української профспілкової політики є захист не лише членів профспілки, а їхніх сімей. 

Надзвичайно важливою складовою успіху у захисті людини праці є соціальне партнерство. Про позитивний приклад його йшлося у доповіді президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського: «ми дивилися один одному в очі, працювали з відкритими долонями».

«Коли 23-24 січня 1992 року відбувся установчий з’їзд, на якому було утворено профспілку працівників атомної енергетики та промисловості. України. Засновниками її стали 13 профспілкових організацій і об’єднували на той час 53 тисячі членів профспілки. Сьогодні Атомпрофспілка вже об’єднує майже 67 тисяч працівників галузі, ветеранську спільноту багатьох сфер економіки держави та захищає їх спільні права та інтереси. В організаціях Атомпрофспілки діє 1700 профспілкових, 357 цехових організацій. Серед членів профспілки представники найбільш масових професій: атомники, гірники, хіміки, наукові працівники, будівельники, медики. Шановні друзі, ми справжня армія, яка в змозі активно відстоювати спільні інтереси, перш за все право на працю, право на достойну заробітну плату, на соціальний захист, на розвиток і збереження нашої галузі, якою ми по праву пишаємося, на процвітання міст-супутників і багато-багато іншого. Ми заслуговуємо на повну реалізацію своїх прав, тільки разом у тісній співпраці забезпечуємо виробництво більше половини електричної енергії, яка споживається в Україні. Екологічно чистої енергії, за найнижчим у державі тарифам». Про перебіг соціального діалогу в галузі говорили керівники міністерств.

На з’їзді було заслухано звіт центрального комітету Атомпрофспілки про роботу у міжз’їздовськй період (2012-2017 роки). Голова профспілки Валерій Матов зупинився на реалізації «Стратегії розвитку Атомпрофспілки України на період до 2017 року», розповів про труднощі на цьому шляху. Зокрема, було передбачено впровадження інтегрованої системи електронного документообігу Атомпрофспілки, але через надзвичайні події, що сталися в Україні у 2014 році, пожежу у Будинку профспілок 19 лютого 2014 року, було знищено всі матеріально-технічні засоби і майно профспілки.

«Тому відтерміновано його реалізацію, але впровадження системи електронних документів буде відбуватися в профспілці та її організаційних ланках», - сказав Валерій Матов.

Він розповів про напрями діяльності профспілки, одним з найважливіших є підтримка первинних профспілкових організацій у ході колективних переговорів. Для цього протягом звітного періоду розглядалися проекти колективних договорів, надавалися зауваження і пропозиції щодо поліпшення їх змісту, проводилися консультації із профспілковим активом.

«Ми переорієнтовуватиме свою профспілкову роботу на кшталт, наприклад,  датських профспілок, які займаються не сервісним обслуговуванням, а насамперед правовим супроводом».

Валерій Матов підкреслив підвищення значимості правової роботи, і  з метою правильного вирішення правових питань у діяльності профспілкових організацій, а також й у зв’язку з корпоратизацією НАЕК.

«Атомпрофспілка продовжує наполягати на прийнятті закону про особливості корпоратизації, аби забезпечити прозорість і законність цього процесу в інтересах держави та трудового колективу Компанії і не допустити конфліктів та соціальної напруги на стратегічно важливих об’єктах енергетики. Правовою службою Атомпрофспілки були підготовлені постатейні пропозиції до законопроекту».

Валерій Матов зупинився на необхідності актуалізації інших напрямів діяльності Атомпрофспілки, зокрема модернізації профспілкового Фонду Солідарності.

На з’їзді було затверджено програму дій Атомпрофспілки на період до 2022 року.

Роботу центрального комітету за попередній період (2012-2017) було визнано задовільною.

Шляхом відкритого голосування абсолютною більшістю голосів було обрано очільника профспілкової організації на новий термін. ним знову став Валерій Матов.

У той же день було проведено перший Пленум Атомпрофспілки (організаційний) і перше засідання Президії ЦК профспілки.

Докладну інформацію про з’їзд буде підготовлено згодом.
останні публікації
19.04.2017
Персонал зони відчуження вийшов на акцію протесту
19 квітня 2017 року персонал Чорнобильської АЕС та інших підприємств зони відчуження вийшов на попереджувальну акцію протесту під стіни...
19.04.2017
Профспілкові активісти ВП ЮУАЕС заклали новий парк
Профспілкові активісти Южно-Українського енергокомплексу заклали новий парк. 13 квітня перші ряди молодих саджанців прикрасили пустир поряд з недобудованим другим...
19.04.2017
Программа снятия с эксплуатации выполнена на 57 %
Комитет рассмотрел информацию о состоянии выполнения Закона «Об Общегосударственной программе снятия с эксплуатации Чернобыльской АЭС и преобразования объекта «Укрытие»...
13.04.2017
Центр профспілок у Чернігові відстояв своє право
4 квітня Господарським судом Чернігівської області ухвалено рішення у справі Фонду державного майна України проти Навчально-методичного центру (НМЦ) профспілок...
18.04.2017
Кабмін розподілив 137,5 млн грн субвенції зоні АЕС
Кабінет міністрів України розподілив 137,5 млн грн на компенсацію ризику населення 7 областей, що проживає в зоні спостереження атомних електростанцій....