Цьогорічний травень, попри дощі, у спогадах асоціюватиметься з теплом зустрічей, новими знайомствами і неймовірно приємною дружньою атмосферою, яку подарувала Весняна школа Організації молоді Атомпрофспілки. Цей молодіжний захід нового формату відбувся з 14 по 17 травня у Нетішині та об’єднав молодих атомників з усіх куточків України, представників профспілкових організацій і керівників Атомпрофспілки, а також тренерів та експертів з трудового права.

Стратегія на майбутнє
Весняна школа ОМА — це захід, спрямований на активізацію молоді та зміцнення її ролі у вирішенні трудових питань, розвиток лідерських і організаторських якостей та побудову комунікаційних зв’язків між профспілковою молоддю різних підприємств атомної енергетики та промисловості України.
Його програма була дуже насиченою, різноманітною, ретельно продуманою, щоб максимально розкрити потенціал кожного. Спойлер: результати перевершили всі очікування організаторів та учасників, але про це згодом. Спочатку розкажемо, як все відбувалося.

Різнопланові заходи
Відкриття Весняної школи припало на 15 травня, Всесвітній день вишиванки, тож учасники Весняної школи Організації молоді Атомпрофспілки долучилися до святкування і вшанували українські традиції, одягнувши національне вбрання, чим додали урочистості та яскравих барв молодіжному заходу.

Під час відкриття до учасників звернувся Генеральний директор філії «ВП ХАЕС» Андрій Козюра з такими влучними вітальними словами: «Ваші ідеї, бажання змін і активна позиція — це те, що формує нову якість галузі. Підтримка таких ініціатив, як Весняна школа ОМА — наш спільний внесок у зміцнення енергетичної незалежності України».
Далі на учасників чекала неймовірно насичена програма!
Досвід старших товаришів
«Живими книгами» для молоді стали Генеральний директор філії «ВП ХАЕС» Андрій Козюра, заступник Голови Атомпрофспілки, Голова ППО НАЕК «Енергоатом» Сергій Снітков, головний консультант президента по взаємодії з громадськими організаціями Вячеслав Губа. Кожен з них на «живій бібліотеці» розповів про свій життєвий шлях та надихнув учасників рухатися вперед, незважаючи на труднощі й життєві перешкоди. Прикметно, що всі «живі книги» об’єднує не лише атомна енергетика, а й спільне бачення особистісного розвитку, долання перешкод та руху вперед. Ось що від них почула молодь:
«Немає нічого неможливого», — вважає Андрій Козюра.

«Стукайте, і вам відкриють», — зазначив Сергій Снітков.

«Коли тобі важко — ти ростеш, а коли легко — щось не так», — стверджує Вячеслав Губа.

Безперечно, такі сильні слова, позитивні кейси та потужна енергетика «живих книг» не можуть не надихати!
Підсилення теоретичної бази
Далі відбулися дві навчальні сесії: «Профспілка простими словами» з Павлом Прудніковим та Правова сесія з ГО «Трудові ініціативи». Усі учасники зазначили, що зустріч з Павлом Прудніковим була інформативною, цікавою та легкою. Він відповів на запитання учасників, підбадьорив, надихнув, змусив замислитись над важливими речами. А Інна Кудінська та Георгій Сандул детально «провели стежками» колдоговору — надали вичерпні роз’яснення та поділилися своїм багатим професійним досвідом у розв’язанні проблемних юридичних питань.


Та не лише освітні сесії були на Весняній школі ОМА. Для профспілкової молоді провели патріотичне виховання та навчання з тактичної медицини.
Новітні ідеї — у практику
Важливою та відповідальною подією Весняної школи ОМА стала презентація та захист робіт від молоді Конкурсу проєктів «Голос молодіжного лідера». Профспілковці підготували і презентували проєкти, покликані покращити життя атомників, спонукати працівників до активного способу життя, підтримати військових ветеранів тощо.

Усі проєкти отримали позитивний відгук та рекомендації щодо їх реалізації на місцях, адже кожен з них унікальний, по-своєму цікавий та новаторський. А перемогу здобув проєкт Галини Черепанової «Поличка знань і відпочинку для працівників ДСП ЧАЕС», які працюють вахтовим методом роботи та перебувають на майданчику Чорнобильської АЕС по 10-13 днів безперервно. На реалізацію цього проєкту буде спрямовано увесь призовий фонд конкурсу — 50000 грн.

Активності, що об’єднують
Під час «круглого столу» було обговорено роль молоді в атомній енергетиці, інформаційне висвітлення атомних станцій, залучення молоді до роботи в атомній галузі та кар’єрні можливості. Учасники ставили найрізноманітніші та найактуальніші для них запитання, на які отримали чесні та вичерпні відповіді від кожного з керівників різних майданчиків.

Після плідної розмови відбувся брейн-ринг, на якому молодь підсумувала свої знання, здобуті протягом трьох днів Весняної школи ОМА.

Не обійшлось і без допомоги для ЗСУ, адже саме завдяки невтомній праці наших захисників є можливість проводити такі заходи в Україні під час війни. Загалом зібрано понад 36 000 грн, які будуть передані на допомогу військовим.
Вікторія ХАРКОВСЬКА, Світлана КОЛИНЬКО