Вирішуймо складні питання разом: відгуки наших учасників

Галина Марчук, директорка НПП «Вижницький»:

Нинішня зустріч для мене цінна тим, що працівники природних парків отримали змогу побачитися, поділитися напрацюваннями та перейняти досвід. Профспілковці, котрі стали однією родиною, в якій всі одне одного люблять і поважать, змогли поспілкуватися й подумати над тим, як визначити єдиний алгоритм розв’язання нагальних проблем, серед яких однією з найболючіших є низький рівень зарплат працівників парків. На відміну від дистанційних нарад особисті зустрічі в неформальній обстановці набагато більше сприяють тому, щоб напрацювати нові рішення.

 

 

Мар’яна Окунь, голова ППО ПЗ «Горгани»:

На навчальний захід я приїхала вперше, адже нещодавно очолила профспілкову організацію. Мені цікаво все, що тут відбувається: яким є стан справ у інших профспілкових організаціях, як вони працюють, які програми підтримки співробітників реалізовують. Переконана, що до профспілкового руху має бути залучено більше природоохоронних установ — тоді разом ми змогли б вирішити більше проблем!

А щодо нинішньої зустрічі, хочу відзначити важливість консультацій на юридичну і бухгалтерську тематику. В нас у штаті немає юриста, а питання, пов’язані з виплатами, звільненнями, відпустками тощо, виникають повсякчас. І хоча я сама працюю головним бухгалтером, та змогла отримати інформацію щодо нюансів, раніше мені не відомих.

 

 

Ярослав Петрищук, директор ПЗ «Горгани»:

Я завжди прагнув того, щоб між адміністрацією і профспілкою панувала гармонія, а це означає, що обидві сторони мають діяти винятково у правовому полі. Тож можливість проконсультуватися з юристами та дізнатися про зміни у трудовому і соціальному законодавстві, які вносяться у зв’язку з воєнним станом, відіграла велику роль. Оскільки ми не завжди встигаємо відстежувати нововведення, досвід спілкування з професіоналами був безцінним.

 

Марія Пасайлюк, голова ППО НП «Гуцульщина»:

Питання, порушені під час заходу, були надзвичайно актуальними. Зокрема, мені як людині, яка не має освіти бухгалтера, тим не менше доводиться вирішувати цілу низку дотичних до цього завдань, тож фінансова лекція була дуже корисною. Не менш важливою була тема роботи з військовослужбовцями. Ми розуміємо, що особливу увагу слід приділяти ветеранам, членам сімей військових, рідним тих, хто зник без вісти, а також діткам з інвалідністю тощо. Це люди, які особливо потребують доброго слова. І ми повинні, спілкуючись з тими, хто нас оточує, пам’ятати про дотримання балансу: надавати кваліфіковані послуги і водночас дбати про те, щоб випадково не образити, не вжити слів, які можуть послужити тригером для людей у тяжкому психологічному стані.

 

 

Загалом, усі навчальні сесії були на висоті. Дуже добре, коли можна отримати фахові консультації та водночас помилуватися природними принадами нашої країни. Я дуже рада можливості побачитись, адже у важкі часи об’єднання зусиль набуває особливої ваги.

 

Наталія Кузьменко, голова ППО працівників апарату Міндовкілля:

Обіймаючи свою посаду вже понад 20 років, я повсякчас погоджуюся з тим, що спільні зустрічі надзвичайно важливі. Цінною була інформація про юридичні та фінансові нюанси, але особливо — про адаптацію вчорашніх військових. Переконана, що це була дуже вчасна розмова. Я повертатимусь із семінару з багажем знань, котрі реалізовуватиму в повсякденній роботі, ділитимуся інформацією з колективом. На мою думку, такі зустрічі, як нинішня, доцільно було б проводити щопівроку, аби вчасно дізнаватися про зміни у законодавстві та обговорювати найактуальніші з проблем.

 

 

Володимир Гордієнко, виконувач обов’язків директора НПП «Північне Поділля»:

Для мене корисним і цікавим було все — і навчання, і спілкування. Як новий співробітник, я прагну якнайкраще зрозуміти структуру природоохоронних установ, особливості їхньої роботи та побачити, де і що ми могли б змінити на краще. Участь у конференціях — найкращий спосіб це зробити! Дякую за роз’яснення, які надали юристи щодо наболілих питань; дякую за підказки щодо програм роботи з військовослужбовцями. Впевнений, подібні тренінги дуже потрібні!

 

Тетяна Микитинець, головний інженер з рекреації НПП «Кременецькі гори»:

Одне із питань, висвітлення якого я чекала, зустрічаючись із колегами — це рівень зарплат у національних парках. Мені здається, люди, які працюють із природою, мають особливу вдачу; я, наприклад, не уявляю, як би я працювала на іншому місці: на роботі, яку б не любила, поза колективом, який дуже ціную. Водночас бачу, як у моїх колег, які працюють за надзвичайно низькі зарплати, мотивація стає дедалі нижчою. Тому для мене було дуже важливим дізнатись, як розв’язують свої проблеми працівники інших парків, як вирішують профспілкові завдання, як взаємодіють з місцевою владою. Бо, на жаль, у багатьох випадках, коли ми хочемо допомогти військовим, їхнім сім’ям або ж багатодітним родинам — не маємо для цього можливостей.

 

 

Те, що співробітники парків змогли зустрітися за круглим столом і обговорити, серед іншого, і ці питання — дуже важливо.

 

Владислав Ткач, виконувач обов’язків директора НПП «Хотинський»:

До того як очолити нашу установу, я був очільником первинної профспілкової організації, тож не вперше беру участь у профспілкових заходах. І щоразу навчаюся чогось нового. Нині корисним був аналіз фінансових питань та питань охорони праці. На часі тема адаптації військових. Один із наших працівників повернувся до цивільного життя після того, як втратив кисть руки; на щастя, у нього не виникає проблем зі спілкуванням у колективі. Ще один колега нині служить, і нам усім буде корисно знати, як саме комунікувати з ним, коли він повернеться. Дякую Атомпрофспілці за класний семінар, а колегам з парку «Північне Поділля» — за гарний прийом!

 

 

Сергій Кубраков, директор НПП «Деснянсько-Старогутський»:

Особливість нашого парку в тому, що він розташований у прифронтовій території, на півночі Сумської області, й на протяжності 30 км межує з територією агресора. Тож ми стикаємося з усіма наслідками бойових дій: у нас зруйновано значну кількість об’єктів інфраструктури; у дев’ятьох співробітників спалено житло, у багатьох пошкоджені будинки потребують ремонту; хтось виїхав за кордон, хтось переведений у простій, хтось працює дистанційно. Благо, у нас дуже дружна спільнота, і нам підставили плече. Частина наших працівників знайшла прихисток у «Вижницькому» парку і в «Горганах». Дуже допоміг «Синевір». Дякуємо усім!

 

 

Ми безмежно вдячні й за нинішню зустріч. Спасибі Володимирові Ковальчуку за знання про те, як спілкуватись із хлопцями, які повернуться. Спасибі юристам: окрім того, щоб ознайомитися з лекцією, я мав можливість проконсультуватися щодо наших болючих питань: ми не можемо подавати документи на відновлення зруйнованого житла, оскільки в селах мало в кого були техпаспорти. Дуже вдячний Ігорю Вікторовичу за підказку щодо одного з можливих алгоритмів! Також ми обговорювали з колегами питання про реабілітацію для дітей з прифронтових територій у західних регіонах України: на тлі постійних стресів невеликий відпочинок пішов би їм на користь.

Що ж до проблем, які є спільними для всіх природних парків, то звісно, що це рівень зарплат. Без підтримки потужної Атомпрофспілки ми навряд чи зможемо вирішити це питання!

 

Ольга Крайнюкова, завідувачка сектору з мобілізаційної роботи Міндовкілля:

Я приєдналася до профспілкової організації лише 8 місяців тому, але для мене колектив профспілчан уже став близьким, неначе родина. Поїздка на навчання дала мені змогу отримати багато нової інформації, мені дуже сподобалось, як лектори співпрацюють з аудиторією. Це була жива, відкрита комунікація! Дякую за теплий прийом і за те, що прийняли у колектив!

 

Сергій Тимкевич, голова ППО «Північне Поділля»:

Захід був чудовим, ми отримали масу задоволення — і безліч корисних знань щодо фінансових питань та профспілкової проблематики в цілому.