Вирішуймо складні питання разом!

Атомпрофспілка продовжує серію навчальних заходів. Цього разу Колегіум «Діяльність ППО Атомпрофспілки та основні виклики в сучасних умовах» відбувся 1-3 травня у Львові для голів ППО Національних парків України. Виїзний семінар проводився за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта.

 

 

 

Модерував захід заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков. Особливості ведення фінансової діяльності профспілкових організацій роз’яснив головний бухгалтер Атомпрофспілки Владислав Першин, також він відповів на найактуальніші питання.

 

 

 

Актуальними та змістовними також були сесії «Законодавство у період дії воєнного стану» від юриста Атомпрофспілки Ігоря Охрименка та інспектора технічного праці Миколи Гладіча.

 

 

Особливо ж емоційними, сповненими динамічних діалогів, були сесії трансформаційного психолога, юриста ГО ІГОП Володимира Ковальчука. Адже вони зачіпали найболючіші питання сьогодення:  особливості роботи і спілкування з особами з інвалідністю і ветеранами війни та їхні права, а також правові основи підтримки профспілки сімей військових, родин загиблих, зниклих безвісти, ВПО.

 

 

Організатори Голова Організації молоді Атомпрофспілки Христина Левченко та помічник Голови Атомпрофспілки Павло Олещук підкреслили потребу в такому навчальному заході: Колегіум був  важливим для найбільш незахищених у правових і фінансових питаннях профспілкових організацій парків, оскільки здебільшого вони не мають потужної бази юристів і бухгалтерів через обмежене фінансування. Крім того, сьогодні  постає чимало нових викликів — нині вкрай потрібна адаптація наших захисників, які повертаються на цивільні робочі місця.

 

 

Віталій Дудін, проєктний координатор Фонду ім. Фрідріха Еберта, підтримав організаторів і зазначив, що, на його переконання, Атомпрофспілка — унікальне об’єднання. Передусім через те, що воно згуртовує людей провідної галузі, на якій тримається вся Україна.

 

 

Це об’єднання, що дбає про проблеми вимушених переселенців, про людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Тож заходи, які вона організовує, дають змогу усвідомлювати, що відбувається з усією країною, які проблеми потребують нагального розв’язання. Звісно, для профспілкового руху зараз непрості часи. Але Атомпрофспілка має досвід, жагу до позитивних змін, активних людей. Усе це дозволяє будувати плани на майбутнє, не сподіваючись на те, що важливі питання вирішуватиме хтось інший.

 

 

«Фонд, за допомогою якого організований нинішні захід, є ретранслятором соціально-демократичних цінностей. Ми прагнемо, щоб європейська інтеграція принесла Україні достойні умови праці, плідний соціальний діалог, повагу до профспілок і визнання за ними права на ухвалення найістотніших рішень, що стосуються інтересів працівників. Профспілковий рух небайдужий і мені особисто як юристові з трудових спорів».

На важливості отримання на Колегіумі саме юридичних знань і роз’ясненні певних нюансів для ефективної роботи профспілки наголосив Сергій Снітков, Голова ППО НАЕК «Енергоатом»: «До найголовніших досягнень Атомпрофспілки я відніс би те, що ми створили «конституцію» нашого підприємства, підписали Колективний договір. Нові пункти, передбачені в ньому, спрямовані на залучення молоді до атомної галузі — адже саме вона утримує рівновагу всієї країни. У профспілки, між тим, не найкращі часи: ми бачимо, як на профспілковий рух здійснюється системний наступ. Для того, щоб в умовах воєнного стану, коли неможливі масові акції протесту, обстояти свої права, ми повинні досконально знати законодавчу базу, щоб згуртовано протистояти неправомірним діям».

 

 

Павло Прудніков, заступник Голови Атомпрофспілки, після сесій Володимира Ковальчука наголосив, що інтеграція ветеранів у трудові колективи — надзвичайно важлива тема, яка з часом набуватиме дедалі більшої актуальності. Вже нині з фронту повертаються хлопці й дівчата, які стикаються з проблемами у працевлаштуванні, у спілкуванні з колективами. Подекуди вони потребують профпереорієнтації. Подекуди, у разі поранень, що обмежують фізичні можливості — у переоблаштуванні робочих місць. Ця проблематика не припиняє бути у фокусі уваги Атомпрофспілки, адже попри те, що атомники мають 100-відсоткове бронювання, багато наших колег пішли на фронт добровольцями. Це приблизно 1000 працівників НАЕК «Енергоатом». Воює приблизно 800 працівників СхідГЗК та інших підприємств. Серед співробітників національних парків також є люди, які перебувають на службі зараз або вже повернулися до цивільного життя.

«Ми переконані у тім, що в Галузевій угоді мають бути норми, які урегульовували б підтримку військовослужбовців, членів їхніх родин, ВПО. Створення правового поля, що дозволить комплексно підходити до розв’язання проблем — це саме те завдання, яке профспілка шляхом укладання колдоговорів може взяти на себе».