З початку 2025 року знову арештовані всі банківські рахунки ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Який є єдиним виробником уранового концентрату в Україні. Державна виконавча служба надіслала на банківські установи листи з метою примусового списання будь-яких коштів, які надходять на рахунки комбінату.

Заморожені виплати із заробітної плати, проплати за електроенергію, газ, перевезення руди, матеріали, запчастини тощо. Після 20-го січня комбінат «встане».

Без роботи залишаться тисячі працівників, борг по зарплаті яким і так складає 160 млн.грн., будуть зірвані зовнішньоекономічні контракти на постачання уранового концентрату для потреб вітчизняних АЕС, уранову галузь України буде знищено.

А відбувається це все тому, що 01 січня 2025 року завершився термін мораторію на примусове стягнення боргів з ДП «СхідГЗК» згідно з законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стані».

Новий законопроєкт № 12220 з тією ж назвою був поданий на розгляд Верховної Ради України народними депутатами Волинцем М.Я.та іншими ще у листопаді минулого року, але з ним досі знайомляться профільні комітети. А час, як і терпіння працівників підприємства спливає. Рівень соціальної напруги зашкалює.

Атомпрофспілка вимагає від депутатів ВРУ, від комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг термінового розгляду та прийняття цього життєво важливого для гірників-уранщиків законопроєкту.

Офіційні листи Атомпрофспілка направить на керівництво Верховної Ради України, відповідних комітетів та голів фракцій.

#Atomprofspilka #Atomprofinfo