Під таким гаслом 4-6 грудня в Києві пройшов III Всеукраїнський молодіжний форум: молодь як основа відбудови України. Захід організовано Молодіжною радою ФПУ та Радою молоді, яка працює та навчається, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Форум об’єднав понад 70 учасників.

Динамічний початок

Від Атомпрофспілки у заході взяли участь помічник Голови Атомпрофспілки Павло Олещук, Голова Організації молоді Атомпрофспілки Христина Левченко, Голова ОМ ППО Дирекції «НАЕК «Енергоатом» Василь Крюков, член молодіжної ради ОМ ППО РАЕС Дмитро Порошин та активістка ОМ ППО РАЕС Юлія Кваша.

4 грудня відбулося знайомство учасників Форуму та проведено квест по Будинку профспілок. Основна його мета — ознайомити учасників з будівлею, де працюють апарати більшості Всеукраїнських галузевих профспілок, та дати змогу молоді покомунікувати з профспілковими лідерами і працівниками апарату ФПУ. Молодь розділилася на 5 команд і вирішувала загадки, знаходила локації, які їм запропонувала Молодіжна рада ФПУ. Організатори отримали від учасників схвальні відгуки, а команда-переможець — заохочувальні призи.

Цікаві спікери

На першій сесії підкреслили важливість молоді в розвитку економіки та відбудови України. Андрій Чесноков, заступник міністра молоді та спорту, презентував Молодіжну гарантію, яка забезпечує молоді можливість здобути освіту, працевлаштування або стажування протягом чотирьох місяців після навчання чи втрати роботи, сприяючи зменшенню безробіття. Олег Григорюк, Голова Профспілки робітників морського транспорту України, розповів про шляхи інтеграції молоді в профспілку, що є успішним кейсом в їхній профспілці.

На другий сесії учасники Форуму зосередилися на викликах, з якими стикається молодь у професійному та соціальному житті, та на можливостях їх вирішення.

Не менш цікавою була сесія три, яку модерував заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков. Важливо зазначити, що в цій сесії взяли участь три ветерани війни: Андрій Гаврушкевич, Євгеній Стемпковський, Павло Прудніков, які продовжують потужно просувати профспілковий рух, оскільки розуміють його важливість для ветеранів та ветеранок війни  брати участь у відбудові країни. Молодіжні лідери поділилися кращими практиками профспілкової роботи. Заступник голови МР Профспілки залізничників та транспортних будівельників Євгеній Стемпковський акцентував, що у звітно-виборній компанії більш як 100 молодіжних лідерів стали головами ППО.

Сучасні рішення

Остання сесія була про позиціонування організації в медіапросторі. Павло Олещук, помічник Голови Атомпрофспілки, поділився досвідом інформаційної роботи в Атомпрофспілці та презентував усі соціальні мережі організації, у тому числі й оновлений сайт. Ірина Єриненко, голова Молодіжної ради Профспілки робітників  морського транспорту, розповіла про інформаційну роботу своєї Молодіжної ради, зокрема про те, як використання онлайн-платформ, приміром Тік-току, допомагає привернути зацікавленість молоді до профспілкового руху.

Наприкінці сесії завідувачка відділу інформаційного забезпечення Профспілки освітян Інна Михальченко представила основи медіаграмотності та використання ШІ в комунікаціях.

Обмін досвідом

В останній день Форуму відбулася Презентація молодіжних рад та громадських організацій: обмін досвідом роботи з молоддю та перспективи співпраці. Христина Левченко, Голова Організації молоді Атомпрофспілки, розповіла про роботу організації, формування виборних органів, про представництво молоді у виборних органах Атомпрофспілки та про роботу ОМА та організацій молоді на місцях під час повномасштабного вторгнення росії на територію України. Вона зробила акцент на важливості спільної роботи молоді та профспілкових лідерів, що сприяє збільшенню членства профспілки та активному просуванню профспілкового руху серед працівників.

Після завершення Форуму учасники отримали сертифікати та обмінялися подарунками на честь Дня Святого Миколая.

#Atomprofspilka #Atomprofinfo