Протягом серпня-листопада 2024 року Федерація профспілок України за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні провела пілотне навчання за Освітньою навчальною програмою «Стандарт — профспілковий переговірник». Від Атомпрофспілки тренером на семінарі виступав заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.

Програма і спікери

Освітня навчальна програма була орієнтована на представників профспілкових організацій, які безпосередньо ведуть колективні переговори з роботодавцями на підприємствах, в організаціях, установах та виявили бажання здобути нові знання з урахуванням правових, економічних, психологічних та комунікаційних компетенцій, необхідних для успішного профспілкового переговірника.

Усього до складу пілотної групи членськими організаціями ФПУ було делеговано 30 осіб, які пройшли навчання обсягом 150 годин (5 кредитів ЄКТС), у тому числі 70 академічних годин контактної роботи.

Загалом було запрошено чотирьох лекторів/тренерів: експертку з понад 15-річним досвідом у сфері комерційних та міжнародних переговорів Яніну Амельчиць; юристку, яка обіймала посади у профспілках, в Апараті Верховної Ради України, Зою Васильову; кандидатку економічних наук, доцентку, яка співпрацює з ФПУ, проводячи тренінги щодо ефективного застосування фінансових інструментів, Ткаченко Яніну та вже згаданого заступника Голови Атомпрофспілки, автора і модератора десятків тренінгів і семінарів з питань колективних переговорів, стратегічного планування та модернізації профспілок Павла Пруднікова.

Міжнародний досвід

Також на запрошення Яніни Амельчиць до заходу долучилися міжнародні експерти, які поділилися з учасниками навчання своїми знаннями та досвідом.

Під час свого майстеркласу генеральний директор Assertive Group, міжнародний тренер з переговорів і вирішення конфліктів Стів А. Тінео розповів, що робить переговори успішними, а що навпаки — їх псує. Він показав повний комплекс компетенцій професійного переговірника і сфокусував увагу учасників на важливості та специфіці такої компетенції як емоційний інтелект. Стів А. Тінео продемонстрував, як працюють хиби сприйняття людського мозку, прокоментував, як це впливає на комунікацію, і дав поради щодо роботи з такими явищами під час переговорів. А також поділився практичним досвідом роботи з відомими особистостями і прийомами, які він використовував як професійний переговірник.

Професор, засновник та ректор Нідерландської Бізнес Академії, фахівець з медіації та вирішення конфліктів Ян ван Звіттен на прикладі Нідерландів розповів, як працює система врегулювання трудових конфліктів в ЄС. Він поділився практичними кейсами, на прикладі яких детально показав специфіку та унікальність роботи трудових медіаторів. Ян ван Звіттен продемонстрував успішний досвід роботи трирівневої системи врегулювання конфліктів у відомій міжнародній організації та надав поради щодо ефективного запровадження аналогічної практики в Україні.

За результатами пілотного навчання учасники, які пройшли контактне навчання, виконали завдання поточного контролю та склали тест підсумкового контролю, отримали відповідні сертифікати.

Павло Прудніков, заступник Голови Атопрофспілки:

Робота над створенням навчального курсу з мистецтва ведення колективних переговорів тривала понад 1,5 року. Цей проєкт, ініційований керівництвом Федерації профспілок України, є дуже актуальним, і я радію тому, що долучився до його реалізації як один з авторів.

Ведення переговорів — це надважлива галузь і бізнесової, і профспілкової діяльності. Однак ті курси, які раніше проводилися для профспілок в Україні, або були зосереджені на малозначущих психологічних аспектах і не розкривали суті справи, або ж подавалися у формі нудних лекцій про законодавчі підвалини перемовин.

Нинішній курс, який складається з теоретичних і практичних занять, вирізняє комплексний підхід: він знайомить із законодавчою базою, дає змогу підготуватися до переговорів, розкриває техніки ведення перемовин, роз’яснює принципи медіації, визначає природу конфліктних ситуацій, вчить орієнтуватися в економіці підприємств.

Навчання пілотної групи, яке тривало цієї осені, стало важливою подією. Слухачі курсу набули нових цінних навичок. А викладачі та тренери змогли дізнатися, чи вдалося їм викласти матеріал у доступній формі. Колектив авторів уже має ідеї щодо того, як можна вдосконалити навчальний процес. Переконаний, що завдяки новому курсу нам вдасться підготувати високопрофесійних переговірників, які стануть кістяком профспілкового руху в Україні.

#Atomprofspilka #Atomprofinfo