Таку назву мав Колегіум Атомпрофспілки, який відбувався 2–4 серпня у Львові. Розповідаємо про програму заходу та враження його учасників.
У програмі
На урочистому відкритті Колегіуму взяли слово представник Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Віталій Дудін, голова ППО НАЕК «Енергоатом» Сергій Снітков та заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.
Розпочалося навчання зі знайомства, після чого учасники працювали в групах, щоб спільно визначити топ-3 виклики та топ-3 сили, або потенційно наявні переваги молоді. Надалі, під час круглого столу, експерти Сергій Снітков та Павло Прудніков аналізували проговорене й ділилися досвідом.
Я керую профспілкою
Другий день роботи розпочався з тренінгу «Типи лідерства (за спіральною динамікою): який я в команді — переваги та зони розвитку», що відбувався під керівництвом Марії Яцухненко.
Наступний тренінг, який вона провела, мав назву «Стилі лідерства. Управління організацією в кризовий час». Молоді люди отримали змогу зіграти у гру «Я керую профспілкою» та краще усвідомити свої переконання, на яких базується робота.
У ході обговорення виникали суперечки, проте у підсумку вони допомогли учасникам розібратися в юридичних нюансах і зрозуміти, як можуть діяти профспілки згідно з європейськими стандартами.
Після завершення робочих сесій молоді профспілковці встигли прогулятися вуличками стародавнього гостинного міста Лева.
Як знайти підхід?
Третій день розпочався з тренінгу «Динамічна концепція особистості: як підбирати «ключики» до інших. Зони виникнення конфліктів». Учасники розібрали типи особистості, а потім поділилися на групи, в яких кожному «призначили» певний тип. У процесі тренінгу вдалося знайти правильний підхід до кожного та побачити, що завжди можна дійти спільного рішення.
Підсумовуючи, Павло Прудніков наголосив на активності та енергійності молоді. Він зазначив, що молодіжним організаціям та профспілці в цілому є куди розвиватися і вдосконалюватися.
Метою учасників Колегіуму було прокачати навички лідерства та командної роботи, що загалом дуже добре вдалося. Учасники Колегіуму отримали безцінний досвід, багато нових знань і знайомств.
Враження після зустрічі
Олексій Гончаренко, ОМ ПАЕС:
Дуже сподобалась атмосфера заходу! Було дуже цікаве наповнення, активні тренінги і дискусії несли багато інформації. Корисним було те, що завдяки низці вправ ми змогли подивитися на роботу профкому зі сторони, по-новому побачити звичні речі та усвідомити, де є простір для покращень. Такі заходи дають можливість обмінятися думками стосовно робочих процесів, сприяють єднанню працівників. Дякую, що приділили цьому увагу!
Євгеній Бураков, ОМ РАЕС:
Цей Колегіум запам’ятався насамперед заняттями, спрямованими на осмислення лідерства та удосконалення навичок роботи в команді. Особливо сподобався практичний кейс другого дня. Навчання, а особливо навчання молодих активістів, без сумнівів, «на часі».
Вадим Паламарчук, ОМ ХАЕС:
Я брав участь у Колегіумі та був приємно вражений легкістю, з якою він проходив. Звісно, під словом «легкість» я маю на увазі великий обсяг роботи, проробленої організаторами і психологами. Було обрано цікаві теми, про які я раніше й гадки не мав, проте розглянута проблематика дійсно може допомогти в ухваленні правильних рішень. Парадигми мислення, модель спіральної динаміки, стилі лідерства — це були не знайомі для мене слова. Але тепер у мене є основа для роздумів і поглиблення знань.
Сподобалось, що раніше незнайомі люди (а їх було багато) наприкінці стали хорошими друзями. Практичні завдання, на мою думку, в цьому дуже допомогли. Дякую, було дуже цікаво! Я переконавсь у тому, що спосіб сприйняття світу визначає особливості ухвалення рішень. Чекатиму ще запрошень на такі колегіуми!
Ганна Заєць, голова ППО Дирекції НАЕК:
Це вже не перший Колегіум, в якому я беру участь, і хочу наголосити: такі навчальні зустрічі потрібні не тільки для вдосконалення профспілкового лідерства, а й для особистісного розвитку в цілому. Гарні тренінги, цікаві практичні завдання, тести, після яких вивчаєш себе з іншого боку, більш глибоко й по-новому. І найголовніше — навчання корисне для подальшої роботи, для розуміння, як поводитись і як діяти правильно для досягнення поставленої мети. Вважаю, Колегіум допомагає нашій профспілковій сім’ї єднатися та надихає на подальшу роботу!
Євген Кигим, ОМ ЧАЕС:
Колегіум мені дуже сподобався, навіть важко виокремити, що було найважливішим. Я дізнався багато нового і зрозумів, що прагну подальшого розвитку у сфері профспілкової діяльності. Познайомився з іншими представниками Атомпрофспілки, поспілкувався з молоддю і був вражений згуртованістю колективу. Вважаю, подібні заходи потрібно проводити для того, щоб зрозуміти, що таке Атомпрофспілка, і для того, щоб її колектив отримував поштовх до подальшої активності.
Максим Шиков, ОМ ЧАЕС:
Найцінніший досвід, який отримав — це розуміння способів взаємодії з колективом та здійснення керівних обов’язків у профспілці. Завдяки ігровому моделюванню дізнався про різні стилі лідерства, їхні переваги в буденності та в кризові моменти. Я отримав ключі до розуміння поведінки людей, до причин виникнення конфліктів. Знання допоможуть ефективно взаємодіяти з нинішніми членами профспілки та залучати нових. Був радий можливості поспілкуватися з молоддю з інших підприємств, дізнався, що там також бувають випадки протистояння між посадовцями та роботодавцями і ППО, подекуди відчувається конфлікт поколінь… Однак, попри можливі суперечності, всі прагнуть кращого життя і того, щоб усе було Україна!
Ольга Ільченко, ОМ СООП:
Хочу подякувати організаторам Колегіуму за змістовний, практичний та цікавий курс навчання. Сподобалось усе! І круглий стіл, на якому порушувались актуальні питання та аналізувалися виклики, що стоять перед профспілками. І те, наскільки цікаво, легко та доступно тренерка Марія Яцухненко подавала інформацію, організовувала роботу в групах, де проходили активні дискусії. Всі отримані знання постараюсь застосовувати в подальшій профспілковій роботі.
Підготувала Любов НАТОЧІЙ