У місті Кам’янці-Подільському 14-17 грудня відбувся великий освітній проєкт для молоді — Колегіум Атомпрофспілки «Взаємодія профспілкової молоді під час війни». За певний час проєкт уже став осередком комунікації, навчання та натхнення активної профспілкової молоді наших підприємств.
Випробування через гру
Відкривав навчання тренінг «Делегування повноважень як інструмент ефективного лідера. Створення ефективної команди», який провів заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков. Він розповів про особливості формування ефективної команди залежно від навичок та умінь кожного з учасників. Після цього всіх було поділено на три команди, які отримали практичне завдання — зняти короткий відеоролик на профспілкову тематику і презентувати його у фіналі колегіуму. Це додало неабиякого драйву на весь період навчання. Адже спільне завдання згуртувало учасників, спонукало краще пізнати одне одного, аналізувати, виявляти певні якості, знання та професійні уміння кожного, формально та неформально працювати в команді — у невеликі проміжки вільного від навчання часу.
Після тренінгу відбулося засідання Центральної Ради молоді ОМА, де було підбито підсумки року, складено план роботи на 2024 рік та розглянуто низку інших важливих питань і завдань.
Кажани, зуб динозавра та психологічний тімбілдинг
Другий день роботи Колегіуму розпочався зі знайомства з роботою ППО Національний природний парк «Подільські Товтри», яку презентував заступник голови ППО Михайло Борісов. Учасники послухали цікаву розповідь про парк, його флору і фауну від колеги Михайла Олени Дем’яненко, дізналися несподівані факти про кажанів і птахів. А в палеонтологічному музеї усіх захопив і здивував своєю екскурсією Ігор Касіяник. Іронія, поєднана з професіоналізмом, і легка розмова про складне підкорили учасників і залишили знання про найстародавніші часи цієї місцини.
Далі на учасників чекав динамічний та іронічний тренінг «Психологічний тімбілдинг. Будуємо команду», його провела голова Молодіжної ради Хмельницької ФПО Світлана Ліщук. Кожен учасник мав розповісти про себе нібито прості факти, але на практиці ці виступи викликали чимало різнобарвних емоцій — учасники ніяковіли, сміялися, губилися, пишалися, нітилися, замислювалися. Але знову таки — дізнавалися більше одне про одного, згуртовувалися.
Про комунікацію без кордонів і захист працівників
Учасники пізнавального Колегіуму також мали можливість дізнатися багато нового від експертів, серед яких були голова Молодіжної ради ФПУ Іванка Храпко та голова ППО працівників Дирекції НАЕК «Енергоатом» Ганна Заєць. Іванка в легкій і дружній формі розповіла багато нового і цікавого про міжнародні профспілкові рухи та окремі кейси через особисті історії.
Ганна поділилася своїм досвідом як юрист-експерт у справі захисту прав профспілковців НАЕК «Енергоатом», коли було масштабне звільнення працівників, коли вдалося виграти до 100 судових справ щодо оскарження звільнень.
Лікнеп по мінах і стародавня фортеця
На третій день Колегіуму Катерина Бобокало провела пізнавальну лекцію про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибуховими залишками війни. І на завершення три групи учасників представили результати завдання від Павла Пруднікова — створені відеоролики про те, що таке Атомпрофспілка і чому варто вступати до її лав. Це було емоційно, захопливо і натхненно. Ролик групи №3 визнано найпрофесійнішим і найкращим. Подивіться його
А після закінчення навчання учасники усі разом відвідали Кам’янець-Подільську фортецю, чим закріпили свої неймовірні враження від зібрання.
Отже, безперечно, Колегіум Атомпрофспілки «Взаємодія профспілкової молоді під час війни» є важливим освітнім проєктом, який допомагає молоді розвиватися та здобувати нові знання. Такі проєкти необхідні для підтримки профспілкового руху та розвитку молодіжної спільноти. Це підтверджують коментарі учасників.
Юлія Шеремет, ПАЕС
Колегіум, де за основу було взято будову «тімбілдинг» — це чудова інвестиція у майбутнє. Бо такі заходи дають можливість нагадати про корпоративну культуру різним сферам діяльності, що створюють велику команду, яка працює на результат. Я неймовірно радію, що опинилась у колі напрочуд різних людей, об’єднаних Молодіжною організацією Атомпрофспілки. Тут майже всі лідери та профі у своїй галузі, які звикли виконувати стандартні робочі обов’язки, перетворилися на творчі особистості. Ми разом генерували ідеї, підходили креативно до виконання завдань та залюбки залишали зону комфорту. І це було сміливо! Головне для мене — знову відчути підтримку, яку я отримала повною мірою від учасників Колегіуму.
Іноді для підкорення нових висот потрібні дуже прості слова: «ти молодець», «ми впевнені, ти впораєшся», «цінуємо твій потенціал», «ти нас вразила». Останнім часом поганих новин так багато, що за роздратуванням, безсиллям та втомою від війни ми так рідко визнаємо професійні здібності, забуваємо дякувати, а також без критики висловлювати свою думку. Мабуть, це основні цінності та запорука гармонії в колективі. Тому саме в такі темні часи вкрай потрібні світлі події!
Лариса Мельник, РАЕС
Захід нагадав, що комунікація дуже важлива, адже вона зближує, особливо у такий непростий час. Для мене була новою та цікавою інформація про створення команди перемовників, планую використовувати це знання в майбутньому. Дуже сподобалося нестандартне завдання під час Колегіуму — працювати в команді №1 над створенням відео. Ми дізнались одне про одного багато нового, цікавого, і це нас зблизило. Круте та кмітливе завдання, на мою думку. Навчання — надзвичайно важливий інструмент для розвитку, тому потрібно навчатися, зустрічатися, комунікувати і підтримувати ЗСУ. Рухаючись у цьому напрямку, ми непереможні!
Катерина Бобокало, ЗАЕС
Мені дуже сподобалися сесії про лідерство і командоутворення. Для мене, як для голови однієї з комісій ЦР ОМА, ця тема дуже актуальна. Знання про розподіл ролей у команді, взаємодію між її членами, особливо про роль лідера, стали для мене в нагоді — на майбутню плідну працю. Наприклад, раніше в процесі управління командою я вважала, що лідер має виконувати найскладнішу та найоб’ємнішу роботу. Після Колегіуму моя думка змінилася, тому що лідер — це про грамотний розподіл роботи між тими учасниками команди, які здатні зробити цю роботу якнайкраще, навіть краще за лідера, це про мотивацію та адміністрування, підтримку та гідну оцінку внеску кожного учасника команди.
Вважаю, такі навчання варто проводити, і особливо зараз, тому що після Перемоги, та й і на шляху до неї, на нас чекатимуть нові випробування, нові виклики, які потребуватимуть нових якісних підходів та рішень. І ми маємо бути до них готовими. До того ж таке навчання об’єднує молодь, підвищує мотивацію та дух молодих працівників.
Світлана Колинько, ЧАЕС
Колегіум дав мені нові знайомства та унікальний досвід роботи в команді, нові знання про міжнародну та молодіжну політику в Молодіжній раді ФПУ. Цікаво і корисно було дізнатися зсередини про роботу голови ППО від Ганни Заєць. Таке навчання варто проводити, бо воно дає змогу мобілізувати приховані внутрішні резерви кожного учасника. Це своєрідне перезавантаження для мозку. І головне, що Колегіум — потужний заряд позитивної енергії та натхнення.
Чому такі навчання варто проводити зараз? Атомники продовжують працювати під час війни, відповідно не припиняється і профспілкова робота в Атомпрофспілці. Для ефективного та якісного її виконання, а також подальшого розвитку необхідно постійно навчатися, вдосконалюватися, обмінюватися досвідом та ідеями.
Данило Пітюренко, СхідГЗК
Заходи ОМ Атомпрофспілки завжди проходять на вищому рівні. На одній із сесій я отримав знання та навички з виявлення учасників команди за моделлю Белбіна, а добір найкращої команди для переговорів — це найважливіший момент для забезпечення успіху за столом перемовин. Хочу висловити велику вдячність тренерам та модераторам Колегіуму за отриману інформацію та чудові емоції в колі друзів і колег.
У такі важкі часи ми дуже рідко зустрічаємося офлайн, а навчання для молоді завжди було в пріоритеті, тому вважаю, що такі заходи зараз не тільки варто проводити, а й необхідно збільшити їх кількість!
Діана Волинець, АТЦ
Щиро дякую за запрошення до участі в актуальному, цікавому, сучасному, тематичному заході. Сподобалося, що тренери ділилися цінним досвідом відповідального спілкування в команді, розподілення ролей в команді. Особливо справив враження виступ Ганни Заєць, вона ділилася практичними кейсами про соціальний діалог. Вважаю, такі заходи 1 раз на 6 місяців можна проводити для тренування своїх навичок.
Антон Плетньов, ПАЕС
Цей захід коротко, але змістовно дав навички ефективної роботи в команді, допоміг чітко зрозуміти важливість правильного розподілення ролей у колективі, вказав на те, які можуть бути підводні камені та на що потрібно звертати особливу увагу.
Такі навчання варто проводити завжди, незважаючи на обставини, оскільки наші колективи працюють у будь-яких умовах, і щоб вони розвивалися, потрібно якнайбільше подібних тренінгів.
Христина Левченко, голова Молодіжної організації Атомпрофспілки
Захід дав мені змогу побачити, що наша Організація молоді має активних, позитивних, життєрадісних і сповнених сил молодих людей, які готові працювати та підтримувати свою Профспілку. Я хотіла побачити справжню команду, єднання та бажання робити щось цікаве. І я це побачила. Між усіма молодими людьми є синергія, тож ми матимемо сильну та міцну команду. А це головне, адже якщо не буде злагодженої командної роботи, не буде і гідного результату.
Поки у Атомпрофспілки є ці молоді та активні люди, поки вони готові вкладати свої сили у розвиток профспілкового руху, є віра в те, що Профспілка буде сильною та непохитною. Тому ми повинні зробити все, щоб молодь не втратила мотивацію, а це вже відповідь на запитання, чи варто проводити такі заходи. 100% варто, тому що тільки так вони зможуть обмінятися ідеями, навчитися співпрацювати і діяти разом. Тільки так ми зможемо отримати цілісний механізм і ту саму рушійну силу Профспілки, яка забезпечує захист працівникам.
Павло Олещук, помічник Голови Атомпрофспілки
Усі наші освітні проєкти «Колегіум Атомпрофспілки» є унікальними і жодний не став схожим на попередній. Унікальними їх роблять наші учасники. Хоч ми вже маємо великий досвід проведення онлайн семінарів, але живе спілкування незамінне і найбільш ефективне. І саме зараз, як ніколи, варто людям з різних регіонів спілкуватися, розуміти, що ми всі, члени Атомпрофспілки, є єдиним цілим. І все, що робить кожен із профспілкових активістів — дуже важливо.
Марічка Кормушкіна,
Пресслужба Атомпрофспілки