Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 8
   

П. Прудніков: «Лише у первинках — реальне життя»

18.03.2021

Павло Прудніков: «Лише у первинках — реальне та конкретне профспілкове життя»

 Напередодні VIII З’їзду Федерації профспілок України, який відбудеться 24 березня 2021 року, в членських організаціях ФПУ триває обговорення програмних документів З’їзду.

 Власним баченням щодо змін, які назріли у вітчизняному профспілковому русі, що найближчим часом можна змінити у ньому та в якому напрямі рухатися профспілкам, — розмірковує делегат З’їзду ФПУ, заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.

 — Профспілковий рух в Україні перебуває у кризі. Звісно, це не оптимістична думка і, найімовірніше, суб’єктивна, але я це стверджую, бо за останні 20 років було висловлено чимало ідей, прогресивних і класних, проте, на жаль, ідеї ці так і залишилися нереалізованими і здебільшого існують лише «на папері».

 Наведу одне із гасел, навколо якого точаться розмови ще з початку 2000-х років і яке не втратило своєї актуальності донині. Йдеться про міцну первинку. Вона має стати основою і для ЦК Атомпрофспілки, і для більших профспілкових об’єднань. Про це ми неодноразово казали і на своїх з’їздах, і на з’їздах Федерації профспілок України. І що більше ми працюємо, то більше переконуємося: це гасло своєї актуальності не втратило.

 На мою думку, весь профспілковий рух, як би ми його глобально не уявляли і не думали, які ми сучасні та прогресивні, приречений на невдачу, якщо в нас не буде справжніх, потужних первинок. Уся робота та ідеологія, усі ресурси і ЦК Атомпрофспілки, і Федерації, і обласних профоб’єднань мають бути спрямовані саме на роботу з первинками. Бо там є реальне та конкретне профспілкове життя, праця з ранку до вечора, спілкування з членами профспілок, про яких ми так багато говоримо і яких, на жаль, більшість із профспілкових функціонерів мало бачать.

 Ми намагаємося вирішити проблему скорочення профспілкового членства... А вона також там — на первинному рівні.

 Працівники спілкуються безпосередньо з головою цехкому або з головою профкому і по них вони судять і про профспілку. Дають позитивну оцінку, коли бачать плідну роботу профспілки, або ж негативну, якщо такої роботи немає. І не важливо, чи це маленька первинка на 20 осіб, чи велика — на 20 тисяч, від масштабів мало що залежить. Потрібно працювати з людьми, щоденно спілкуватися з ними, надавати їм допомогу. Саме на первинному рівні допомагають конкретній людині у конкретній справі. Там живе профспілкова ідея, там вона трансформується відповідно до сучасних вимог і приваблює спілчан, або не приваблює…

 Чому люди вступають до профспілки? Насамперед – для захисту своїх трудових прав. Саме це має сприяти залученню до наших лав нових прихильників. Якщо ми втратимо міцну первинну ланку, з якої взагалі створюється наш профспілковий рух, то гріш нам ціна. Ось це і має бути головним вектором у нашій роботі.

 Хотів би звернутися до делегатів VIII З’їзду й закликати їх не зазирати за горизонт, а насамперед подивитися на своїх членів профспілки і працювати з ними, більше спілкуватися з людьми, які прийшли та залишаються у профспілках, сподіваючись, що саме профспілка — це їхня страховка від життєвих негараздів, що це їх захист і підтримка. Врешті-решт, можливість кудись прийти зі своєю проблемою та розповісти про неї.

 Щодо кризи профспілкового руху. Передусім необхідно визначитись, яким чином сьогодні, в умовах, що склалися, діяти профспілкам. Профспілковий рух як в Україні, так і в усьому світі дуже трансформується. Є так звані «альтернативні», або «незалежні» профспілки, та й вони не дають на це відповіді, а здебільшого говорять про страйки, не пропонуючи ніяких інших, більш сучасних способів боротьби за права спілчан.

 Але зважаючи на те, що від індустріальної епохи ми перейшли до епохи інформаційної, страйк — це інструмент ще минулого сторіччя. Сьогодні він не дуже дієвий, він не працює в деяких галузях промисловості, він не є універсальним засобом. А ось правильно організований інформаційний супротив, або грамотно проведені перемовини — це дає свої плоди завжди! Тобто нам потрібно віднайти нові, сучасні інструменти у своїй роботі, які б відповідали сьогоденню.

 Вони ще у стадії напрацювань. Ми їх ще не вигадали. І така ситуація не тільки у нас, а й в усьому світі. Профспілки перебувають у пошуку. І хто першим віднайде адекватні методи впливу, що відповідають сучасності, рівню освіти, інформаційним потокам, бажанням людей, — той і буде «на коні».

 Я, до речі, припускаю, що саме в Україні, через кризу, яку ми переживаємо, і будуть вперше знайдені оці потрібні способи профспілкової роботи. І через це, можливо, ми першими знайдемо новітні інструменти та будемо лідерами у профспілковому русі світу.

 Отож час змін настав і вони, ці зміни, справді, мають відбутися!

Газета «Атомник України»

Читайте також:

11.04.2024
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
13 країн, понад 20 установ та приватні інвестори. Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?...
08.04.2024
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Продовжуємо знайомити читачів з історіями мужніх захисників. Герой нашої сьогоднішньої публікації – жовтоводець Артем Пікущенко, який з перших днів...
04.04.2024
 Тільки разом ми здолаємо ворога!
Тільки разом ми здолаємо ворога!
27 квітня Галина Козакова відзначатиме 40 років своєї праці на Інгульській шахті, структурному підрозділі Східного ГЗК, найбільшої з уранових...
04.04.2024
Майже тридцять років в професії
Майже тридцять років в професії
Сергій Помпенко, апаратник виробництва сірчаної контактної кислоти, – старожил СКЦ. У цеху працює з 1995 року. Прийшов учнем, а...
останні публікації
17.04.2024
За чистоту!
Ми усі прагнемо перемоги та попри війну маємо дотримуватись доброї української традиції — великої спільної толоки....
16.04.2024
Нетішинські шаблісти взяли участь у Чемпіонаті
Юні спортсмени, які тільки розпочинають свій шлях у професійному спорті, на рівних змагалися з досвідченими шаблістами. І хоча цього...
13.04.2024
Діяльність СхідГЗК перевірили інспектори МАГАТЕ
10-11 квітня на ДП «СхідГЗК» працювали інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Мета візиту — перевірка відсутності незаявлених...
15.04.2024
«Перемога залежить від кожного з нас»
У межах загальностанційної патріотичної акції «Я допомагаю ЗСУ!» працівники Рівненської АЕС передали українським військовим 65 FPV-дронів та два квадрокоптери...
14.04.2024
ПАЕС продовжує заходи для дітей
Учні ліцею №4 м Южноукраїнськ корисно та продуктивно провели позаурочний час в інформаційному центрі «Імпульс». Діти стали активними учасниками...