Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2021, 8
   

Про необхідність дій на рівні ЄС

20.01.2021

Рішення на національному рівні стосовно платформенної праці свідчать про необхідність дій на рівні ЄС

Три рішення в різних країнах щодо прав кур’єрів показують, чому необхідні дії на рівні ЄС, щоб покласти край скандальній ситуації, коли платформи не визнають своїх обов'язків як роботодавців.

Суд в Іспанії встановив, що понад 700 працівників Deliveroo неправомірно вважалися самозайнятими, італійський суд визнав дискримінаційне ставлення платформи до кур’єрів, які перебували на лікарняному, а бельгійський уряд визнав, що умови зайнятості в Uber не відповідають поняттю самозайнятості.

Європейська комісія запланувала розпочати консультації щодо «покращення умов праці працівників платформ» 24 лютого, але ці рішення свідчать, що працівникам потрібні дії, а не просто розмови:

·                    Іспанія: 12.01.21 р. - Deliveroo має сплатити соціальні внески у розмірі 1,3 мільйона євро на виконання рішення суду Барселони, який встановив, що 748 курєрів Deliveroo не є самозайнятими.

·                    Бельгія: 13.01.21 р. - Адміністративний комітет уряду Бельгії з питань трудових відносин ухвалив рішення щодо умов зайнятості водія Uber, зазначивши, що вони несумісні зі статусом самозайнятості.

·                    Італія: 31.12.20 р. - Болонський суд задовольнив скаргу про те, що «Френк», алгоритм Deliveroo, дискримінує працівників та обмежує їхній доступ до робочих заявок після відсутності через участь у страйку, у зв’язку зі станом здоров’я чи доглядом.

Конфедеративний секретар ЄКП Людовік Воет зазначив:

«Національні суди та уряди постійно підтверджують, що компанії-платформи порушують права працівників на належну оплату праці та умови праці.

Хоча ці рішення створюють важливий правовий прецедент, вони забезпечують справедливість лише для окремих осіб або невеликих груп працівників і дозволяють компаніям продовжувати експлуатувати мільйони інших.

Саме тому вкрай потрібно, щоб Європейська комісія виступила з ініціативою, яка врешті-решт покладе край зловживанням працівниками з боку платформ шляхом фіктивної самозайнятості у кожній країні –члені ЄС».

 Примітки: Детальна інформація про національні справи

Бельгія: Умови, встановлені Uber, не відповідають поняттю самозайнятості

(оновлено: 13.01.2021) Адміністративний комітет з питань трудових відносин ухвалив рішення про умови зайнятості водія Uber, зазначивши, що вони не відповідають статусу самозайнятого працівника. Один з водіїв Uber подав скаргу в липні 2020 року за підтримки «Юнайтед Фрілансерс» Конфедерації християнських профспілок. Комітет проаналізував законодавчу базу, на підставі якої водій Uber здійснює свою діяльність, та заявив, що є підстави вважати, що як Uber, так і BPRA (Бельгійська асоціація платформ) є роботодавцями цього водія. Тепер Конфедерація християнських профспілок очікує, що на виконання цього рішення Uber найме водія, а також закликає усі платформи надати своїм працівникам статус, який відображатиме їхні фактичні умови праці.

Джерела:

·                    Рішення Комітету

·                    Прес реліз «Юнайтед Фрілансерс» Конфедерації християнських профспілок Бельгії

·                    Стаття в «Le Soir»: «Право на працю: водія Uber визнали найманим працівником»

 Італія: Болонський суд звинуватив алгоритм Deliveroo у дискримінації

31 грудня 2020 року суд Болоньї задовольнив позов, поданий болонськими відділеннями FILCAMS, NIDIL та FILT Загальної конфедерація праці Італії. Відповідно до позову, алгоритм Deliveroo «Френк» дискримінував робітників та обмежував їхній доступ до замовлень після відсутності через участь у страйку, у зв’язку зі станом здоров’я чи доглядом. Суддя повністю задовольнив позов ЗКПІ, незважаючи на те, що Deliveroo поспішно внесла зміни до алгоритму за кілька днів до винесення рішення. У листі ЗКПІ окреслює найважливіші аспекти рішення суду. Вони включають той факт, що платформа не завжди не реагує на причини, через які працівник пропускає свій робочий період. Коли платформа реагує на них - це її усвідомлений вибір. ЗКПІ вважає рішення суду та штраф у розмірі 50 тисяч євро для Deliveroo важливим результатом і підкреслює важливість та ефективність судових дій щодо цифрових платформ.

Джерела:

·                    Прес-реліз ЗКПІ

·                    Планета праці: алгоритм Deliveroo був дискримінаційним

·                    Siècle Digital: «Італійський суд постановив, що алгоритм Deliveroo є дискримінаційним»

·                    Il Mulino: «Чесно кажучи, кур’єре, мені все одно»

 Іспанія: Deliveroo має сплатити соціальні внески в розмірі 1,3 мільйона євро після того, як суд Барселони встановив, що 748 вершників Deliveroo є фіктивно самозайнятими. Deliveroo буде оскаржувати це рішення, однак у ньому є декілька посилань на подібні рішення інших судів, зокрема Верховного суду. Серед елементів, які суддя врахував при ухваленні рішення, був спосіб організації змін.

Джерела:

·                    El Pais: Перемога соціального захисту у важливому суді проти Deliveroo

·                    Твіт CCOO

·                    Прес-реліз: UGT вітає рішення щодо Deliveroo у Барселоні

 https://www.etuc.org/en/pressrelease/national-rulings-platform-work-show-need-eu-action

 

Читайте також:

23.02.2021
Працівники гіг-економіки: піддослідні тваринки
Працівники гіг-економіки: піддослідні тваринки
У центрі уваги більшості дискусій про гіг-працівників – їхня матеріальна незахищеність. Однак необхідно більше уваги приділити й тому,...
17.02.2021
Проблеми в атомно-промисловому комплексі штучні
Проблеми в атомно-промисловому комплексі штучні
Як уже повідомлялося, 8-9 лютого Голова Атомпрофспілки Валерій Матов відвідав промислові майданчики Східного гірничо-збагачувального комбінату, взяв участь у розширеному...
16.02.2021
Профспілки – в авангарді боротьби за права людини
Профспілки – в авангарді боротьби за права людини
Конституцією України визначено, що Україна є соціальною і правовою державою. На сьогодні українським законодавством вибудувана чітка система соціального захисту....
13.02.2021
Каким был 2020 год для атомного спорта?
Каким был 2020 год для атомного спорта?
В подготовке статьи и определении лауреатов спортивного года приняли участие — физкультурные работники Диброва В.Н. (ЗАЭС), Бабаева Г.В. (ХАЭС),...
останні публікації
04.03.2021
Отримали відзнаки
Місто-супутник Хмельницької АЕС знане не лише енергетичним велетом, Хмельницькою АЕС, а й спортсменами, які достойно представляють місто й Україну...
03.03.2021
Атомники відзначили зиму спортивними досягненнями
Організаторами змагань виступили РАЕС, Первинна профспілкова організація енергогенеруючого підприємства, спортивний клуб «Amber Tri Sports» та велокоманда «PAEC team». ...
02.03.2021
Про права жінок у сфері праці
9 березня 2021 року з нагоди відзначення 8 березня - Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир...
01.03.2021
Петро Котін: на атомну - особлива відповідальність
26 лютого Рівненську АЕС з робочим візитом відвідав т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у супроводі виконавчого директора з...
01.03.2021
Атомники вперше нагороджені премією Коровкіна
У Палаці культури РАЕС відбувся вечір пам’яті «Людина епохи – Володимир Коровкін» з нагоди дня народження людини-легенди вітчизняної атомної галузі....