Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 4
   

Фейки рф щодо енергетики України

21.11.2022

Фейки рф щодо енергетики України

Країна-терористка Росія поширює в мережі публікації, спрямовані на посилення невдоволення українського суспільства і підрив довіри до енергетичних компаній і влади. Шляхом маніпуляцій та дезінформації відповідальність за труднощі намагаються перекласти з рф на Україну.

Про це повідомила пресслужба Міненергетики в Facebook. Один із фейків: росіяни атакують енергетичні об’єкти в Україні з кінця лютого, але відключення почалися лише в жовтні, а отже, це змова енергокомпаній та уряду.

"Як насправді: атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури дійсно почалися з початку повномасштабного вторгнення. І українська енергосистема гідно їх витримувала. Але з жовтня росіяни масово і прицільно знищують саме енергетичну інфраструктуру. Їхні атаки набули безпрецедентних масштабів. Удари крилатих ракет та іранських дронів майже щоденно спрямовані насамперед на гідро- і теплові електростанції, трансформаторні підстанції, лінії електропередач. Тобто як на об’єкти генерації, так і розподілу та транспортування електроенергії, через що навіть вироблена енергія не завжди може потрапити до споживача", – пояснили в міністерстві.

Також у Міненерго додали, що цілі для атак військові з країни-агресорки визначали разом з російськими енергетиками, тому що останні знають, як створити максимум проблем для енергосистеми. Саме через ці системні руйнування доводиться вдаватися до відключень світла на території країни.

Які ще фейки та маніпуляції "розганяє" агресор?

          Фейк: електроенергії достатньо для всіх, просто влада продає її за кордон, заробляючи великі гроші.

          Насправді: експорт електроенергії заборонили одразу після початку масштабних атак на енергетичну інфраструктуру – 11 жовтня. Дані щодо імпорту і експорту електроенергії згідно з міжнародними стандартами є відкритими.

          Ціни на європейських ринках електроенергії почали падати через стабілізацію цін на газ. У жовтні в деякі години вихідного дня цінові індекси базового навантаження в цих країнах були навіть нижчими, ніж на ринку на "добу наперед" України.

          Фейк: влада та енергетики не захищають енергетичну інфраструктуру від російських атак.

Насправді: енергоінфраструктуру прикриває українська ППО, яка збиває більшість російських ракет. Енергетики також намагаються захистити об’єкти, укріплюючи їх всіма можливими засобами.

Це дозволяє зменшити масштаби руйнувань, але повністю уникнути їх не можна. І Україна дійсно потребує більше систем протиповітряної оборони для захисту об‘єктів енергетики, про що постійно ведуться перемовини з партнерами.

          Фейк: росіяни скоро знищать всю українську електроенергетику – Україна порине в темряву.

Насправді: Україна має розгалужену й потужну енергетичну систему. Вона створювалася з розрахунку на високий рівень споживання гігантів промисловості. Значна проєктна потужність системи та щоденна робота енергетиків з відновлення пошкоджених об’єктів не дозволять росіянам влаштувати тотальний блекаут.

          Фейк: удари по теплових електростанціях не мають суттєво впливати на стабільність системи, оскільки більшу частину електроенергії виробляє атомна енергетика.

          Насправді: по-перше, росіяни захопили найбільшу в Європі атомну електростанцію – Запорізьку (ЗАЕС), яка здатна генерувати до 20% від всієї потужності електрогенерації в Україні. Також окупанти неодноразово її обстрілювали, зруйнували всі високовольтні лінії зв’язку.

          Через постійні обстріли і розміщення озброєння біля атомних блоків, станція зупинена і не може виробляти електроенергію, крім як для власних потреб.

По-друге, теплова генерація є критично важливою для балансування енергосистеми в пікові години (з 6:00 до 9:00 і з 17:00 до 23:00). До того ж знищено чи окуповано майже 90% вітро- та 40% сонячної генерації.

          Маніпуляція: влада приховує правду про руйнування, говорячи про влучання в безіменні "об’єкти енергетичної інфраструктури".

Насправді: ППО знищує більшість ракет та дронів. РФ намагається зруйнувати наші енергетичні об’єкти вщент, обстрілюючи деякі навіть по десять разів поспіль. Тому "звітувати", що куди влучило і якими є масштаби руйнувань, – означає допомагати розвідці країни-терористки.

          Фейк: влада не допомагає енергетичним компаніям України долати наслідки руйнувань.

Насправді: по-перше, уряд працює з компаніями, які є великими споживачами електроенергії, щоб ті за можливості коригували графіки роботи для зменшення навантаження не мережу в пікові години. По-друге, триває робота з партнерами, які допомагають підтримувати та відновлювати українську енергосистему.

Створено Фонд енергетичної підтримки разом з Секретаріатом Енергетичного співтовариства Energy Community. Так само разом з Секретаріатом Міненерго координує постачання в Україну як гуманітарну допомогу обладнання та матеріали для ремонтів та відновлення енергетичних об’єктів і мереж.

Заявки для розподілення такої допомоги надають всі компанії енергосектора – і державні, і приватні. Обсяги постачання вимірюються сотнями тонн з десятків країни світу. Але енергетики потребують ще більше.

          Маніпуляція: економити немає сенсу. Україна і так суттєво скоротила споживання електроенергії під час війни через скорочення виробництва та виїзд з країни мільйонів людей.

Насправді: рівень споживання в Україні знизився через війну. Але осінні масштабні обстріли ставлять під загрозу стабільність електропостачання. Бо це є першочерговим завданням російської атаки на енергетику.

Саме тому потрібно свідоме скорочення споживання. Від дій кожного українця залежить, наскільки оперативно енергетики зможуть ремонтувати пошкоджені об’єкти та балансувати енергосистему. Це потрібно, щоб врешті-решт мінімізувати необхідність відключень.

Пресслужба Міненергетики в Facebook

останні публікації
26.02.2024
Збитки довкіллю за два роки війни
За два роки повномасштабного вторгнення рф нанесла шкоди українському довкіллю на майже 63 мільярди доларів США....
25.02.2024
Я допомагаю ЗСУ
У межах загальностанційної патріотичної акції «Я допомагаю ЗСУ» атомники відрахували із січневих зарплат 4 млн 114 тис. грн на...
23.02.2024
Зустріч міжнародної солідарності
Таку назву мала міжнародна конференція солідарності, яка відбулася у Будинку профспілок у Києві 22 лютого 2024 року...
24.02.2024
До річниці повномасштабного вторгнення
До 24 лютого у всьому світі пройдуть акції на підтримку України. Ці акції покликані привернути увагу світового громадянського суспільства,...
23.02.2024
«Розпочинаємо новий етап розвитку»
21 лютого в приміщенні ДАЗВ підписано Грантову Угоду № 2 між Європейським банком реконструкції та розвитку, що діє як...