Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2019, 29
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Я захворів після закінчення робочої зміни і тією ж датою мені було видано лікарняний листок. Що мені буде оплачено за цей день – робочі часи чи допомога по тимчасовій непрацездатності, чи і зарплата, і допомога ? Олександр.

Питання: Я захворів після закінчення робочої зміни і тією ж датою мені було видано лікарняний листок. Що мені буде оплачено за цей день – робочі часи чи допомога по тимчасовій непрацездатності, чи і зарплата, і допомога ? Олександр.

         Шановний Олександре,

        Відразу скажу, що і зарплата, і допомога за один і той самий день вам виплачена не буде.

        Згідно із ч. 1 ст. 22 Закону N 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.

        Частиною 1 ст. 31 Закону N 1105 визначено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

         Так згідно із п. 2.5  Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. N 455, листок непрацездатності у разі захворювання, травми, в тому числі й побутової, видається в день установлення непрацездатності, крім випадків лікування в стаціонарі. Особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, згідно п. 2.6 Інструкції листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.

         Враховуючи вищевикладене, у зазначеному вами випадку (коли листок непрацездатності вам виданий після закінчення робочого дня), тимчасова непрацездатність у вас, як застрахованої особи, розпочинається із дня видачі листка непрацездатності перший день непрацездатності співпадає з відпрацьованим робітником днем.

         Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з другого дня вашої тимчасової непрацездатності  матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати, оскільки в перший день страхового випадку вами відпрацьовано робочий день, згідно з графіком роботи, за який вам повинна бути нарахована заробітна плата.  Саме таке роз’яснення наведене у листі Виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від 04.05.2016 р. N 5.2-32-684.

         Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється не за рахунок коштів Фонду, а за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         Нагадую також, що на цей час оплаті підлягають календарні дні тимчасової непрацездатності (а не робочі), як це було до 04.07.2015 р., але й для розрахунку середньоденної заробітної плати у цьому випадку береться кількість календарних, а не робочих днів, як це було до зазначеної вище дати, що певним чином нівелює  середній рівень виплат .

Ігор Охріменко,

юрист Атомпрофспілки

останні публікації
16.07.2019
Обмін досвідом між профспілковими об’єднаннями
З метою обміну досвідом між профспілковими об’єднаннями та підприємствами різних галузей промисловості молодь Нікопольського заводу феросплавів відвідала найбільшу атомну...
16.07.2019
Инвестиции в Новоконстантиновское месторождение
Министерство экономического развития и торговли (МЭРТ) Украины оценивает необходимость инвестиций в проект развития производственных мощностей Новоконстантиновского месторождения урановых руд...
12.07.2019
Семінар профактиву з охорони праці
Основною темою навчального семінару був новий «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» ПКМУ...
15.07.2019
Енергоатом в умовах нової моделі енергоринку
На Южно-Українській АЕС 10 липня пройшли наради ремонтного і оперативного персоналу. У їх перебігу підбили підсумки роботи за перше...
11.07.2019
СхідГЗК приєднають до НАЕК "Енергоатом"
Кабінет міністрів України схвалив рішення про приєднання ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК) до НАЕК "Енергоатом". Відповідне об'єднання необхідно...